Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Akcja #Procesja. Zrób zdjęcie w Boże Ciało i pokaż w mediach społecznościowych


Rzecznik KEP: zrób zdjęcie i pokaż w mediach społecznościowych w Boże Ciało. Do robienia zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczania ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja zachęcił wiernych rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.


Jak powiedział PAP ks. Rytel-Andrianik, w mediach społecznościowych organizowana jest kolejna akcja wspierana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski – #Procesja.

„Ten specjalny hasztag był już używany na Facebooku i Twitterze w ubiegłym roku podczas Bożego Ciała i oktawy tej uroczystości. Publikacje z hasztagiem Procesja zyskały wtedy około pięć milionów odsłon. Kościół w Polsce widzi wielką potrzebę obecności także w mediach społecznościowych, które umożliwiają mu komunikację w czasie rzeczywistym z milionami osób, a tym samym docieranie do nich z misją ewangelizacyjną. Dlatego inicjowane są takie przedsięwzięcia jak #Procesja, które umożliwiają nie tylko dawanie świadectwa wiary, ale także budowanie wspólnoty właśnie w mediach społecznościowych” – zaznaczył rzecznik KEP.

„Święty Jan Paweł II mówił, że wiara umacnia się, gdy jest przekazywana. Uroczystość Bożego Ciała jest publicznym dawaniem świadectwa naszej wiary. Możemy robić to także w mediach społecznościowych, dzieląc się zdjęciami i nagraniami wideo z hasztagiem #Procesja. W ten sposób stworzymy obraz tego jak przeżywamy to święto w naszym kraju” – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że Boże Ciało to moment, w którym katolicy wychodzą w procesjach na ulice miast rozważając tajemnicę obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. „Nie jest to zwykła manifestacja, ale wielka modlitwa całego Kościoła, jednocząca wielu ludzi, którzy tworząc wspólnotę wychodzą, by czcić Jezusa i zapraszać Go do swojej codzienności. Procesje przechodzą przecież obok naszych miejsc zamieszkania, pracy, rozrywki” – wskazał.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

źródło: (PAP)/Iwona Żurek

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lata temu

Caly ten kosciol to rewia mody.Chodza zeby sie pokazac i poplotkowac.Zamiast zdjec z procesji zrobimy akcje ile bierze ksiadz.Dokumentujmy wplaty dla kleru za sakramenty i dzielmy sie tym zlodziejskim zjawiskiem.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Co można było zaobserwować, podczas mlawskich procesji. REWIA MODY i nie tylko, co nie którzy wierni na tych procesjach, wyglądali jakby z procesji, udawali się wprost na plażę. U Pań oczywiście, mini, gołe plecy, i mocno odkryte dekoldy, a Panowie, oczywiście w klapkach, i krótkich spodenkach. Te szczegolne obrazki można było zaobserwować podczas procesji w kościele przy ul. Kopernika. Mogę zrozumieć że jest gorącą, ale przybywanie na tak ważną uroczystość w takich strojach, po prostu nie wypada. LUDZIE CZY WY NAPRAWDĘ NIE MACIE LUSTRA W DOMU!!!czyżby takimi ubiorami, wystawianie się na publiczne komentarze i pośmiewisko sprawialo wam przyjemność??? A zdjecia ktore zrobilem z ukrycia, zostawie dla siebie, nie będę tym osobom przynosił wstydu!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x