Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Światowe gwiazdy lekkoatletyczne; tyczkarka Monika Pyrek i płotkarz (400pł) Marek Plago, na „Monika Pyrek Camp” w Mławie.


Impreza odbyła się 21 maja 2018r. na Mławskiej Hali Sportowej. Uczestniczyły dzieci I-II-III klas szkół podstawowych: 200 z Województwa Mazowieckiego i 50 z Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównym organizatorem świetnych warsztatów propagujących lekkoatletykę, ze szczególnym uwzględnieniem konkurencji skok o tyczce, była „Fundacja Moniki Pyrek”, a wspomagającą rolę odegrała Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna.


Mławski Camp Moniki Pyrek, był trzecim po Szczecinie i Toruniu, a przed Sopotem. Wolontariuszami byli tyczkarze Akademii/Klubu Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława: 14 letnia Gabrysia Goschorska, 14 letni Patryk Bedra, 15 letni Mikołaj Łatka i 16 letni Dawid Ostrowski, który znakomicie się realizował, jako maskotka „Pan Tyczka”. Uczestników „Monika Pyrek Camp” powitali poseł Anna E. Cicholska i burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

Było dużo bardzo ciekawych stacji (patrz fotografie), ale do najważniejszych należały sprawdzające odwagę; pierwsze skoki o tyczce z pomocą instruktora, prawdziwa tyczka i na autentycznym zeskoku, oraz drabinka wysokościowa! Była to znakomicie zorganizowana impreza; dzieci uczestniczyły w koszulkach „Fundacja Moniki Pyrek”, otrzymały torby z drobnymi pamiątkami, słodyczami i owocami. Na zakończenie wszystkie reprezentacje szkół, sfotografowały się z wielkimi gwiazdami lekkoatletycznymi, a każde dziecko otrzymało certyfikat uczestnictwa! Finałem imprezy był wspólny, bardzo smaczny obiad.

Od imprezy „Monika Pyrek Camp w Mławie”; Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna reorganizuje swoją działalność, ograniczając się tylko do skoku o tyczce, ze szczególnym wyróżnieniem dziewcząt! Zostaną utworzone dwie grupy szkoleniowe (dzieci III/IV/V klas szkół podstawowych), w Mławie i Działdowie, które poprowadzą najlepsi, bardzo doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego. W roku 2018; rozpocznie się skauting naborowy w Polsce Środkowo-Wschodniej, wybitnie utalentowanych dzieci (15 dziewcząt/5 chłopców), po szkole podstawowej! Będzie to realizowane w oparciu o „Mławski Model Lekkoatletyczny”, a bardzo dużą rolę odegrają; jako szkoleniowiec, trener Edward Szymczak oraz jako konsultant, wybitny teoretyk sportu, prof. dr hab. Henryk Sozański (AWF Warszawa). Już został rozstrzygnięty przetarg na budowę „Mławskiej Skoczni-Tyczka”, który wygrała najlepsza polska firma TAMEX Obiekty Sportowe SA. Będzie jeden rozbieg w technologii MONDO, a drugi w CONICA. Na tym obiekcie będą organizowane wysokiej klasy mitingi; łącząc „sport, ze sztuką”, inaczej udział wysokiej klasy międzynarodowej tyczkarzy, w połączeniu z dobrą muzyką i występami artystycznymi.

Patronkami Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej są; poseł Anna E. Cicholska, prezes Irena Szewińska oraz sekretarz stanu MSiT wiceminister Jarosław Stawiarski.

Janusz Stefan Żbikowski
Prezes
Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

zdjęcia: Fundacja Moniki Pyrek, fot. Agnieszka Świderska

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
4 lata temu

Z tym artykułem mam pytanie do ADMINA, czy musi Pan odgrzewać stare kotlety: impreza ciekawa, odbyła się 21 maja a dziś mamy 30 maja. szybkość reakcji na przekazywanie informacji IMPONUJĄCA.!!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x