Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U sąsiadów: Podziemne śmietniki pojawią się w Ciechanowie.


fot. UM Ciechanów


Ciechanów właśnie wyłonił firmę, która wkrótce wybuduje w mieście pierwsze podziemne pojemniki na odpady stałe. Budową śmietników zajmie się warszawska firma SORT- BET, która na ich wykonanie ma 45 dni od zawarcia umowy. Koszt inwestycji to 238 tys. zł.

Pojemniki pojawią się przy ul. Sienkiewicza w rejonie budowanej hali targowej oraz powstającego park&ride. Wybudowane zostaną dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów przy wykorzystaniu pojemników na odpady w wersji trzystanowiskowej, umieszczone na wynoszonej platformie.

Podziemne śmietniki mają poprawić estetykę przestrzeni publicznej, gdyż dzięki ich zastosowaniu nie będzie konieczne eksponowanie dużych kontenerów. Zaletami są także oszczędność powierzchni oraz minimalizacja kosztów odbioru odpadów uzyskiwane poprzez ukryte pod ziemią zbiorniki o dużej pojemności.

Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższych temperaturach niż na zewnątrz, przez co zostaje spowolniony proces gnilny.

Miasto traktuje inwestycję jako pilotażowy projekt, z możliwością zastosowania go w przyszłości w kolejnych lokalizacjach.

Takie rozwiązanie stosują już duże miasta, takie jak: Wrocław, Gdańsk czy Toruń.

źródło: infoprzasnysz.com/UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ramzes
ramzes
4 lata temu

Zacytuję pewne słowa: „Leczmy się z kompleksu Ciechanowa”

jarek
jarek
4 lata temu

ciechanów ma faje pomysły bo my to słabo

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  jarek

Żeby mieć pomysły trzeba mieć otwartą głowę, Prezydent Ciechanowa jest młody i jak widać gruszek nie zasypuje w popiele i promuje swoją osobę poprzez konkretne działania, bo ma otwarty umysł na nowości.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  jarek

A czy nie uważasz, że spotkanie z Burmistrzem i przejażdżka na rowerach, to nie jrst fajny pomysł , naszego włodarze nie stać na nowości. Burmistrz wyznaje zasadę,że za niego niech myślą inni.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

To nie tylko ciekawy pomysł, sądzę, że i bardzo racjonalny. Mniej much i innego robactwa, bez fetoru, no i jednocześnie bardziej estetycznie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

O Ale to może być w Ciechanowie, a mlawskie Wladze nie zajmują się takimi bzdetami, ich pomysły to tunel za 45 baniek.

berg
berg
5 lata temu

ciekawy pomysł w sumie

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x