Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

U sąsiadów: Podziemne śmietniki pojawią się w Ciechanowie.


fot. UM Ciechanów

Ciechanów właśnie wyłonił firmę, która wkrótce wybuduje w mieście pierwsze podziemne pojemniki na odpady stałe. Budową śmietników zajmie się warszawska firma SORT- BET, która na ich wykonanie ma 45 dni od zawarcia umowy. Koszt inwestycji to 238 tys. zł.

Pojemniki pojawią się przy ul. Sienkiewicza w rejonie budowanej hali targowej oraz powstającego park&ride. Wybudowane zostaną dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów przy wykorzystaniu pojemników na odpady w wersji trzystanowiskowej, umieszczone na wynoszonej platformie.

Podziemne śmietniki mają poprawić estetykę przestrzeni publicznej, gdyż dzięki ich zastosowaniu nie będzie konieczne eksponowanie dużych kontenerów. Zaletami są także oszczędność powierzchni oraz minimalizacja kosztów odbioru odpadów uzyskiwane poprzez ukryte pod ziemią zbiorniki o dużej pojemności.

Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższych temperaturach niż na zewnątrz, przez co zostaje spowolniony proces gnilny.

Miasto traktuje inwestycję jako pilotażowy projekt, z możliwością zastosowania go w przyszłości w kolejnych lokalizacjach.

Takie rozwiązanie stosują już duże miasta, takie jak: Wrocław, Gdańsk czy Toruń.

źródło: infoprzasnysz.com/UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
ramzes
Gość
ramzes

Zacytuję pewne słowa: „Leczmy się z kompleksu Ciechanowa”

jarek
Gość
jarek

ciechanów ma faje pomysły bo my to słabo

Anonim
Gość
Anonim

Żeby mieć pomysły trzeba mieć otwartą głowę, Prezydent Ciechanowa jest młody i jak widać gruszek nie zasypuje w popiele i promuje swoją osobę poprzez konkretne działania, bo ma otwarty umysł na nowości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A czy nie uważasz, że spotkanie z Burmistrzem i przejażdżka na rowerach, to nie jrst fajny pomysł , naszego włodarze nie stać na nowości. Burmistrz wyznaje zasadę,że za niego niech myślą inni.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To nie tylko ciekawy pomysł, sądzę, że i bardzo racjonalny. Mniej much i innego robactwa, bez fetoru, no i jednocześnie bardziej estetycznie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

O Ale to może być w Ciechanowie, a mlawskie Wladze nie zajmują się takimi bzdetami, ich pomysły to tunel za 45 baniek.

berg
Gość
berg

ciekawy pomysł w sumie