Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga fałszywy „gazownik” w Mławie


Mieszkanka powiatu mławskiego została oszukana. Mężczyzna pod pretekstem wymiany piecyka gazowego wszedł do środka mieszkania seniorki. Policja apeluje by nie ufać podejrzanym osobom – w przypadku osób podających się za pracowników konkretnych instytucji należy poprosić o okazanie identyfikatora i potwierdzić telefonicznie ich zatrudnienie w danej firmie. 


W miesiącu maju, do jednego z mieszkań na terenie powiatu mławskiego w godzinach porannych, zapukał nieznajomy mężczyzna. Powiedział, że wymienia piecyki gazowe i przekonał seniorkę, że ma niesprawny piecyk, który grozi niebezpieczeństwem. Kobieta zaprosiła nieznajomego do środka mieszania. Po wymianie piecyka na „nowy”, mężczyzna wydrukował umowę pożyczki, gdyż seniorka oświadczyła, że nie ma przy sobie pieniędzy. Umowa została podpisana. Mężczyzna opuścił mieszkanie. Stary piecyk gazowy okazał się być sprawny – w lutym br. spółdzielnia mieszkaniowa przeprowadzała kontrole. Nowy piecyk nie działa. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do osób starszych, by sprawdzały, kogo wpuszczają do mieszkania. Sprawdzajcie w danej instytucji czy osoba, za przedstawiciela której podaje się nieznajomy, jest nią w rzeczywistości! Jeśli tak jest, nie obrazi się i nie odejdzie. Jeśli nie – oddali się, a my nie staniemy się ofiarą przestępstwa!

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x