Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prestiżowa nagroda dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie


fot. UMM [od lewej: Grażyna Genne, Anna Wieczorek, Maria Świtoń]


Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy oraz Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego doceniły działania mławskiej biblioteki i wyróżniły ją prestiżową nagrodą im. Kierbedziów w kategorii „Praca z czytelnikiem dziecięcym”. W poniedziałek 28 maja dyrektor Maria Świtoń odebrała statuetkę.

Na uroczystość zorganizowaną w Teatrze Syrena zaprosił mławskich bibliotekarzy oraz burmistrza Sławomira Kowalewskiego Dyrektor Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy dr Michał Strąk.

We wstępie uroczystości przypomniał on genezę i cel przyznawania nagrody im. Kierbedziów, ustanowionej przez placówkę, którą reprezentuje. – Spotkanie takie, jak to, jest potrzebne, aby wspierać inicjatywy i działania związane z rozwojem placówek bibliotecznych Warszawy i Mazowsza – przypomniał dr Strąk.

Wśród zaproszonych na scenę dyrektorów nagrodzonych placówek znalazła się Maria Świtoń. Wymieniając zasługi mławskiej biblioteki w pracy z młodym czytelnikiem, zaakcentowano wiele działań edukacyjnych, aktywizujących dzieci oraz to, że Mława jako jedyne miasto na Mazowszu ofiarowuje każdemu dziecku kończącemu przedszkole atrakcyjną książkę.

Dyrektor Maria Świtoń tuż po odebraniu nagrody im. Kierbedziów, powiedziała: – Patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie jest Bolesław Prus, który jest autorem sentencji: „Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie – nie zrobi zawodu, przyjdzie – zrobi niespodziankę”. Dzisiaj spotkała nas właśnie taka niespodzianka.

Dla organizatorów uroczystości przyznanie Mławie nagrody było oczywiste, ze względu na wieloletnie, konsekwentne działania na rzecz najmłodszych czytelników. Zdaniem Barbary Stępniewskiej, Kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek, mławska biblioteka jest placówką, którą warto pokazać wszystkim placówkom na Mazowszu.

Poza panią dyrektor Marią Świtoń w uroczystości wzięły udział panie Anna Wieczorek i Grażyna Genne, prowadzące oddział dziecięcy MBP, oraz Magdalena Grzywacz, jako reprezentant Burmistrza Miasta Mława. W kuluarach przedstawicielki mławskiej biblioteki odebrały mnóstwo gratulacji od kolegów i koleżanek z całego województwa. My również winszujemy.

Przypomnijmy, że nagroda im. Kierbedziów jest przyznawana od 2005 roku w pięciu kategoriach:

– Praca z młodym czytelnikiem
– Pielęgnowanie tożsamości regionalnej
– Internetowy wizerunek biblioteki publicznej
– Działalność na rzecz bibliotek publicznych w powiecie
– Samorządy przyjazne bibliotece

autor: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM
źródło: UM Mława

fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Brawo dla wszystkich Pań z Biblioteki – nagroda zasłużona 🙂
Biblioteka im. B. Prusa w Mławie to ostoja mławskiej kultury. Dobrze, że mamy w mieście bardzo aktywną kadrę Miejskiej Biblioteki, szkoda tylko, że inne ośrodki zajmujące się kulturą nie biorą z Niej przykładu.
Jeszcze raz gratuluję.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x