Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiatowi radni za portem lotniczym w Modlinie


Radni powiatu mławskiego jednogłośnie opowiedzieli się za poparciem działań zmierzających do rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. O taką deklarację m.in. do mławskiego samorządu zaapelował Marszałek Województwa Mazowieckiego, który jest jednym z głównych udziałowców Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin.

W jednogłośnie uchwalonym na sesji w dniu 28 maja br. apelu, który skierowany został do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu i Wojewody Mazowieckiego, czytamy:

Rada Powiatu Mławskiego popiera działania dotyczące rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin, jako istotnego punktu strategicznego północnej części województwa mazowieckiego….

Stanowiska Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rady Powiatu Nowodworskiego oraz Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim jednoznacznie wskazują na blokowanie koniecznego rozwoju portu lotniczego przez jednego ze wspólników spółki – Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Dyskusja o przyszłości lotniska w Modlinie ożywiła się po ogłoszeniu rządowych planów przebudowy lotniska w Radomiu, które miało by być lotniskiem zapasowym dla Warszawy do czasu utworzenia  Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zarząd Województwa Mazowieckiego, które jest w 31,41 procentach udziałowcem spółki obawia się, że Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które jest w 29,94 proc. udziałowcem spółki swoją uwagę skupia na przejmowaniu i rozwijaniu nieczynnego lotniska na Sadkowie w Radomiu i jest zaangażowany w tworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, a w związku z tym  nie wspiera przyjętej w 2006 r. przez wszystkich udziałowców strategi rozwoju lotniska Warszawa-Modlin. Pozostałymi udziałowcami w spółce są: Agencja Mienia Wojskowego (ok.34 proc.) i gmina Nowy Dwór Mazowiecki (niecałe 5 procent udziałów).

W kwietniu br. sejmik województwa mazowieckiego przyjął stanowisko w sprawie lotniska w Modlinie,w którym wzywa Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” do zaangażowania się w rozwój portu albo „wycofania w sposób cywilizowany”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
Teresa
Gość
Teresa

A może warto napisać do marszałka Struzika,
wtedy on napisze do naszych radnych,
radni podniosą rączki bo przecież nie jakiś Kowalski ale marszałek się zwraca
i jakiś urzędnik wyśle pismo do KM,może jakieś konsultacje
wszak rok wyborczy to rok cudów.
zachęcam dojeżdżających

///
Gość
///

ciekawe czy jeszcze jakieś miasto powiatowe w mazowieckim
ma tak beznadziejne połączenia

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Żuromin ma jeszcze gorzej, a więc nie narzekaj 😀

///
Gość
///

Sylwester 1999r na rynku w Mławie okrzyki radości że nie będziemy już województwem ciechanowskim . Będziemy pod Warszawę nie Ciechanów,
rok 2018 w tym że Ciechanowie stoimy ok 30 min. Ciechanów połączeń KM dwa razy tyle co my, może więcej? Można uznać że Ciechanów jedzie, a my stoimy.
Szanowny Jarząbku jak nie jeździsz to Ci to lotto, ale tym co jeżdżą już nie

Jarząbek
Gość
Jarząbek

/// – to był żart, też mnie denerwuje to marnowanie mojego czasu, mimo że faktycznie rzadko jeżdżę. Współczuję tym co jeżdżą codziennie.
Myślę, że władze miejskie łącznie z powiatowymi winny prowadzić rozmowy na ten temat z PKP, żeby zaradzić temu problemowi.
Czas stracony na postoju w Ciechanowie nigdy nie wróci do pasażerów.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nasi radni zamiast prowadzić dyskusje na temat lotniska mogliby się zabrać za sprawy bardziej przyziemne, ale tak to jest „kogo nie boli temu powoli”.

///
Gość
///

Co mi lotnisko w Modlinie jak do Warszawy KM jadę 2 godziny 24 minuty.
Mała liczba pociągów co trzy godziny i na dodatek wlokące się nie miłosiernie.
Ale radnych zarówno miejskich jak i powiatowych w KM nie spotkałam, a sporo podróżuje
to dla nich liczy się lotnisko

jaa
Gość
jaa

Najpierw może szanowni radni powinni zajac sie polaczeniami kolejowymi KM z Warszawa…nawet Działdowo ma ich więcej niż my! Nie wspominając o Ciechanowie…a do Mlawy nie dość, ze z roku na rok coraz mniej polaczen, to tylko nieliczne nie stoją 20 min w Ciechanowie!

Jaa
Gość
Jaa

Podam przyklad, aby nie pozostac goloslowny: pociag relacji warszawa-dzialdowo odjazd 15:23 (wg obecnego rozkladu), stoi w ciechanowie 24 min(przy czym postoj przedluza sie zazwyczaj o ok 10 min)!!! Pociag relacji warszawa- ciechanow 15:56, jedzie do ciechanowa ok godziny! Jak widacsię niektorzy wlodarze potrafia cos zalatwic!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do jaa
Czy napisałeś pismo do Rady Powiatu, żeby się tym zajęli?? Uważasz, że czytają w Twoich myślach?

Szary Lis
Gość
Szary Lis

Wolę latać z Modlina niż z Radomia 🙂