Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowi radni za portem lotniczym w Modlinie


Radni powiatu mławskiego jednogłośnie opowiedzieli się za poparciem działań zmierzających do rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. O taką deklarację m.in. do mławskiego samorządu zaapelował Marszałek Województwa Mazowieckiego, który jest jednym z głównych udziałowców Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin.


W jednogłośnie uchwalonym na sesji w dniu 28 maja br. apelu, który skierowany został do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu i Wojewody Mazowieckiego, czytamy:

Rada Powiatu Mławskiego popiera działania dotyczące rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin, jako istotnego punktu strategicznego północnej części województwa mazowieckiego….

Stanowiska Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rady Powiatu Nowodworskiego oraz Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim jednoznacznie wskazują na blokowanie koniecznego rozwoju portu lotniczego przez jednego ze wspólników spółki – Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Dyskusja o przyszłości lotniska w Modlinie ożywiła się po ogłoszeniu rządowych planów przebudowy lotniska w Radomiu, które miało by być lotniskiem zapasowym dla Warszawy do czasu utworzenia  Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zarząd Województwa Mazowieckiego, które jest w 31,41 procentach udziałowcem spółki obawia się, że Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które jest w 29,94 proc. udziałowcem spółki swoją uwagę skupia na przejmowaniu i rozwijaniu nieczynnego lotniska na Sadkowie w Radomiu i jest zaangażowany w tworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, a w związku z tym  nie wspiera przyjętej w 2006 r. przez wszystkich udziałowców strategi rozwoju lotniska Warszawa-Modlin. Pozostałymi udziałowcami w spółce są: Agencja Mienia Wojskowego (ok.34 proc.) i gmina Nowy Dwór Mazowiecki (niecałe 5 procent udziałów).

W kwietniu br. sejmik województwa mazowieckiego przyjął stanowisko w sprawie lotniska w Modlinie,w którym wzywa Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” do zaangażowania się w rozwój portu albo „wycofania w sposób cywilizowany”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
4 lata temu

A może warto napisać do marszałka Struzika,
wtedy on napisze do naszych radnych,
radni podniosą rączki bo przecież nie jakiś Kowalski ale marszałek się zwraca
i jakiś urzędnik wyśle pismo do KM,może jakieś konsultacje
wszak rok wyborczy to rok cudów.
zachęcam dojeżdżających

///
///
4 lata temu

ciekawe czy jeszcze jakieś miasto powiatowe w mazowieckim
ma tak beznadziejne połączenia

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  ///

Żuromin ma jeszcze gorzej, a więc nie narzekaj 😀

///
///
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Sylwester 1999r na rynku w Mławie okrzyki radości że nie będziemy już województwem ciechanowskim . Będziemy pod Warszawę nie Ciechanów,
rok 2018 w tym że Ciechanowie stoimy ok 30 min. Ciechanów połączeń KM dwa razy tyle co my, może więcej? Można uznać że Ciechanów jedzie, a my stoimy.
Szanowny Jarząbku jak nie jeździsz to Ci to lotto, ale tym co jeżdżą już nie

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  ///

/// – to był żart, też mnie denerwuje to marnowanie mojego czasu, mimo że faktycznie rzadko jeżdżę. Współczuję tym co jeżdżą codziennie.
Myślę, że władze miejskie łącznie z powiatowymi winny prowadzić rozmowy na ten temat z PKP, żeby zaradzić temu problemowi.
Czas stracony na postoju w Ciechanowie nigdy nie wróci do pasażerów.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nasi radni zamiast prowadzić dyskusje na temat lotniska mogliby się zabrać za sprawy bardziej przyziemne, ale tak to jest „kogo nie boli temu powoli”.

///
///
4 lata temu

Co mi lotnisko w Modlinie jak do Warszawy KM jadę 2 godziny 24 minuty.
Mała liczba pociągów co trzy godziny i na dodatek wlokące się nie miłosiernie.
Ale radnych zarówno miejskich jak i powiatowych w KM nie spotkałam, a sporo podróżuje
to dla nich liczy się lotnisko

jaa
jaa
4 lata temu

Najpierw może szanowni radni powinni zajac sie polaczeniami kolejowymi KM z Warszawa…nawet Działdowo ma ich więcej niż my! Nie wspominając o Ciechanowie…a do Mlawy nie dość, ze z roku na rok coraz mniej polaczen, to tylko nieliczne nie stoją 20 min w Ciechanowie!

Jaa
Jaa
4 lata temu
Reply to  jaa

Podam przyklad, aby nie pozostac goloslowny: pociag relacji warszawa-dzialdowo odjazd 15:23 (wg obecnego rozkladu), stoi w ciechanowie 24 min(przy czym postoj przedluza sie zazwyczaj o ok 10 min)!!! Pociag relacji warszawa- ciechanow 15:56, jedzie do ciechanowa ok godziny! Jak widacsię niektorzy wlodarze potrafia cos zalatwic!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  jaa

Do jaa
Czy napisałeś pismo do Rady Powiatu, żeby się tym zajęli?? Uważasz, że czytają w Twoich myślach?

Szary Lis
Szary Lis
4 lata temu

Wolę latać z Modlina niż z Radomia 🙂

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x