Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Wielka draka w Prosiaczkowie” – dzieci z mławskich szkół, poprzez zabawę, uczyły się o bezpieczeństwie


Profilaktycy mławskiej komendy powiatowej policji uczestniczyli w przedstawieniu pn. „Wielka draka w Prosiaczkowie”. Spektakl wystawił teatr Pikolo z Łodzi na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Za sprawą aktorów i policjantów bezpieczeństwo najmłodszych znów było najważniejsze.


ksp Mława
Reklama

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w dniach 21 – 25 maja br. zorganizował po raz dziewiąty Mławskie Dni Profilaktyki Zdrowego Stylu Życia pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. W ramach Mławskich Dni, 22 maja, odbył się trzy spektakle profilaktyczne pn. „Wielka draka w Prosiaczkowie”, podczas których pogadanki o bezpieczeństwie, np. nad wodą, przeprowadził policjant.

Po raz kolejny dzieci z mławskich szkół, poprzez zabawę, uczyły się o bezpieczeństwie. Spektakl angażuje publiczność do aktywnego uczestnictwa i pomocy w rozwiązywaniu problemów bajkowych postaci – dzieci są przebierane za policjantów i strażaków. Interaktywne, edukacyjne przedstawienie, oparte na kanwie klasycznej bajki „O Trzech Świnkach” poszerzyło wiedzę najmłodszych w zakresie takich tematów jak: niebezpieczne przedmioty, nieufność wobec obcych, asertywność, schematy poprawnych zachowań w obliczu strachu oraz gdzie i jak szukać pomocy. Oczywiście, wszystko to podane w charakterystycznej dla Teatru Piccolo atmosferze pełnej humoru i dobrej zabawy.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława
fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x