Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W najbliższą niedzielę w parku – KINO PLENEROWE – film „Nietykalni” – świetny francuski komediodramat


Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie serdecznie zaprasza 27 maja br. do udziału w kolejnym „Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością”.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Tegoroczne obchody tego dnia będą związane z projekcją filmu „Nietykalni” w ramach tzw. kina plenerowego na estradzie w Parku Miejskim. Projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 20:30.

„Nietykalni” to francuski komediodramat z 2011 r. w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. Dziewięć tygodni po francuskiej premierze 2 listopada 2011 r. film stał się drugim największym hitem kasowym we Francji. Historia z filmu zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich… nietykalnymi. Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac. „Nietykalni” otrzymali kilka nominacji do nagród. We Francji film został nominowany do nagrody César 2012 w ośmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Omara Sy wyróżniono w kategorii Najlepszy Aktor.

Bezpośrednio przed projekcją filmu, od godziny 18.00 organizatorzy planują wspólne spędzanie czasu w formie udziału w grach, zabawach, działaniach integracyjnych przygotowanych przez organizatorów.

Zadanie dofinansowanie jest ze środków Samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 r.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym spotkaniu osoby niepełnosprawne, ich rodziny, znajomych oraz wszystkie osobom, które zechcą wspólnie spędzić z nimi ten dzień, licząc na miłe i serdeczne spotkanie.

źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x