Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Amfetamina i substancja mogąca posłużyć do budowy materiałów wybuchowych. Dwóch mężczyzn z pow. mławskiego trafiło do aresztu.


Mławscy policjanci wydziału kryminalnego, wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z KWP zs. w Radomiu, realizując czynności zlecone przez prokuratora, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wartość zabezpieczonych przez policjantów substancji odurzających to ponad 26 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w środę, 23 maja. Policjanci realizując czynności zlecone przez prokuratora i własne ustalenia operacyjne, zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas prowadzonych przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, odnaleźli narkotyki w postaci amfetaminy – w kształcie kul zapakowanych w folię aluminiową oraz substancję, która może służyć do budowy materiałów wybuchowych. Zatrzymani to 38- letni oraz 40- letni mieszkańcy pow. mławskiego. Obaj trafili do mławskiego aresztu.

W dniu 25 maja Sąd Rejonowy w Mławie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres po 3 miesiące dla każdego z nich. Postępowanie w tej sprawie toczy się już od grudnia 2017 r. Przez ten czas zastosowano wobec mężczyzn łącznie cztery tymczasowe aresztowania oraz zabezpieczenie znacznej ilości narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Zobacz także…

Płońscy kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionej odzieży

Wystawiał „lewe” zaproszenia na zbiór truskawek. 442 zarzuty dla rolnika spod Czerwińska

Milano i pozostali sprawcy pobicia chcą się dobrowolnie poddać karze

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
2 lata temu

co to jest to zardzewiałe ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x