Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tylko gmina Szydłowo na liście dofinansowań budowy obiektów sportowych z budżetu Mazowsza


Radni województwa zdecydowali o przyznaniu prawie 10 mln zł na zmodernizowanie  lub stworzenie m.in. boisk, bieżni, torów na terenie całego Mazowsza. Wśród wybranych projektów jest 12 z subregionu ciechanowskiego, na które przeznaczono ponad 1,6 mln zł wsparcia.


ksp Mława
Reklama

Wśród 12 inwestycji z subregionu ciechanowskiego, z terenu powiatu mławskiego znalazła się jedynie inwestycja  w gminie Szydłowo. Na liście nie ma zadań z innych gmin ani miasta Mława.

Pełna lista dofinansowanych zadań przedstawia się następująco: s

 • budowa oświetlenia boiska szkolnego w Bieżuniu (gm. Bieżuń, pow. żuromiński) – 52 717 zł;
 • budowa pumptracku w Ciechanowie (m. Ciechanów) – 200 000 zł;
 • budowa boiska wielofunkcyjnego w Będzyminie (m. Żuromin) – 150 000 zł;
 • budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Kołaczków (gm. Opinogóra Górna, pow. ciechanowski) – 61 922 zł;
 • budowa boiska rekreacyjno-sportowego do piłki nożnej przy obiekcie ZPO w Gołyminie (gm. Gołymin, pow. ciechanowski) – 101 343 zł;
 • budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego (gm. Joniec, pow. płoński) – 200 000 zł;
 • budowa siłowni zewnętrznej wraz z dokumentacją projektowo-kosztorysową w m. Wola Młocka (gm. Glinojeck, pow. ciechanowski) – 47 214 zł;
 • budowa siłowni plenerowej w m. Krysk celem poprawy jakości życia mieszkańców Gminy Naruszewo (gm. Naruszewo, pow. płoński) – 36 705 zł;
 • budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku (m. Płońsk) – 200 000 zł;
 • budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Dębsku (gm. Szydłowo, pow. mławski) – 200 000 zł;
 • modernizacja stadionu sportowego w m. Siemiątkowo (gm. Siemiątkowo, pow. żuromiński) – 171 817 zł;
 • przebudowa terenu rekreacyjno-sportowego w miejscowości Arcelin (gm. Płońsk, pow. płoński) – 199 956 zł.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na liczne zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Wsparcie, jakie otrzymają samorządy, ma pomóc im poprawić warunki, ale też zwiększyć dostępność zarówno do nowej, jak i istniejącej już infrastruktury sportowej. Dotacja obejmie obiekty sportowe ogólnodostępne, w szczególności obiekty umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności. Wśród nich są boiska szkolne – ich budowa, ale też zmodernizowanie (np. montaż oświetlenia, wymiana nawierzchni, dobudowa zaplecza sanitarno-szatniowego itp.), pumptracki (tory uwielbiane głównie przez fanów bmx-ów), skateparki oraz siłownie zewnętrzne.

 źródło: UMWM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dębszczak
Dębszczak
4 lata temu

Panie Jarząbek wszystkie wróble w Dębsku ćwierkają, że szkoła ma być w niedługim czasie likwidowana, a tu nagle taka inwestycja. Czy to nie zastanawiające.Jak inaczej można to zinterpretować, a może to tylko plotki (oby?).

Wojciech
Wojciech
4 lata temu
Reply to  Dębszczak

no coments. Żal mi Cię

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Dębszczak

Nie wiem, nie jestem z tych okolic, ale jak szkoła zostanie zlikwidowana (o ile zostanie zlikwidowana), to przecież obiektów sportowych nie zabiorą chyba do Szydłowa, bo się chyba nie da przenieść boiska, a więc zostanie w Dębsku i dzieci oraz młodzież będą mogli uprawiać sport.
Może trochę więcej optymizmu szanowny Dębszczaku 🙂 Może szkoła nie zostanie jednak zlikwidowana – do Mławy trochę daleko, do Szydłowa też, a Dębsk nie taki mały, a do tego dodać okoliczne miejscowości – toż to połowa gminy Szydłowo niemalże.

Dębszczak
Dębszczak
4 lata temu

Czy dla Dębska ma być to rekompensata za mające powstać kurniki czy to tylko kiełbasa wyborcza, a po wyborach boisko będzie wybudowane w Nosarzewie lub Szydłowie.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Dębszczak

O nie! – co za różnica, ważne żeby było.
Ludzie Wam się w głowach przewraca, jeśli wójt stara się o pieniądze z zewnątrz, a nie robi tylko za wasze, to chyba jest ok. Bez przesady.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Gminie Wisniewo niczego nie brak….. w ogóle kto by tam odpowiednią dokumentacje przygotował hahaha

zaciekawiona
zaciekawiona
4 lata temu

ciekawe dlaczego…, a może jak w Ciechanowie, kluczem PSL..?

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  zaciekawiona

a może nikt więcej się nie starał?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  zaciekawiona

Pewnie że tak !

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x