Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa wystawa w Galerii FOYER


26 maja 2018r. w Dniu Matki w galerii Foyer otwieramy wystawę sekcji malarstwa MDK. Sekcja jest prowadzona przez malarkę Joannę Rodowicz. Na całą ekspozycję składają się prace dzieci (8-16 lat) i grupy dorosłych. Techniki użyte przez malujących to ołówek, kredki świecowe, zwykłe i akwarelowe, pastele suche i olejne, akwarela i akryl.


ksp Mława
Reklama

W ciągu tego roku szkolnego grupa dorosłych sekcji malarstwa MDK bardzo się powiększyła. Dzięki  przeprowadzce do dawnej świetlicy osiedlowej można było uzyskać namiastkę pracowni malarskiej. Na ogół dorośli rysowali ołówkiem, węglem, suchą pastelą oraz malowali farbami akrylowymi i akwarelami. Tematami były martwe natury, jak również praca z żywym modelem. Uczono się również kopiowania wyjątkowych obrazów w celu poznania warsztatu.

Dzieci rozwijały wyobraźnię, malując obrazy oparte na scenach z ich życia, gier czy filmów, które już oglądały. Mali malarze malowali akrylami, akwarelami, kredkami i pastelami. Podglądając dorosłych, i słuchając uwag dotyczących prac wykonywanych przez dorosłych, również się wiele nauczyli.

Autorzy prac:

DZIECI

Zuzanna Kępczyk 12 lat

Amelia Rzemieniewska 10 lat

Maja Popielarska 10 lat

Natalia Pośpiech 15 lat

Maja Szczepańska 8 lat

Maja Lidia Stypik 9 lat

Kacper Dzierzęcki 8 lat

Alicja Jankowska 10 lat

Laura Panasewicz 9 lat

Nicole Raimondi 12 lat

Kinga Kiszko 13 lat

Antonina Nadratowska Antonina lat

Zuzia Watemborska Zuzia  lat

Ania Chodubska Ania lat

Ola Rudnik Ola lat

Lena Przybyłowska Lena lat

DOROŚLI

Iwona Łazowa

MurielEmond

Bożena Gaworska

Ewa Przybysz

Zbigniew Grzemski

Magdalena Borowska

Robert Maciej Jankowski

Monika Majran

Danuta Gastołek

Anna Rychlicka

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x