Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

IX Powiatowe Forum Edukacji Młodzieży zakończone


Wczoraj w Mławskiej Hali Sportowej odbyło się  IX Powiatowe Forum Edukacji Młodzieży. To okazja dla młodzieży kończącej gimnazjalny etap edukacji do zapoznania się z ofertą mławskich szkół średnich, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych.


ksp Mława
Reklama

– Głęboko wierzę dziewczęta i chłopcy, że znajdziecie dzisiaj wśród nauczycieli i dyrektorów szkół, które są tutaj obecne wszystkie  informacje, które będą potrzebne do podjęcia jakże ważnej i zapewne trudnej dla was decyzji. Bo dzisiaj decyzja podjęta w jakim kierunku będziecie się kształcić, będzie miała wpływ na wasze dalsze życie – mówił Włodzimierz Wojnarowski starosta mławski, otwierając forum.

– Zaprosiliśmy wszystkie szkoły z terenu powiatu mławskiego, zarówno publiczne jak i niepubliczne oraz niektóre z terenów czterech powiatów ościennych, tam gdzie nie ma szkół średnich, żeby nie tworzyć konkurencji. W tej chwili trudno mi mówić o liczbach. Wyraźnie jednak widać, że w szkołach jest obecnie mniej młodzieży – mówi Beata Jakubowska doradca zawodowy PUP Mława.

Dodaje, że z prognozy zapotrzebowania na zawody w 2018 r. wyraźnie wynika duże zapotrzebowanie na konkretne zawody, a im bliżej niemieckiej granicy, tym te potrzeby są większe.

Na gimnazjalistów czekały stoiska nie tylko szkół średnich, ale także kształcących zawodowo i placówek wspomagających edukację. Szkoły średnie zachęcały gimnazjalistów rozmowami, ulotkami i słodkim poczęstunkiem, a nauczyciele i młodzież kierunku elektronicznego zaciekawiła odwiedzających sterowanymi radiowo pojazdami.

Gimnazjaliści co prawda do 18 maja mieli termin składania podań do wybranych szkół, ale jeżeli złożyli podania do kilku szkół równocześnie to z ostateczną decyzją czekać będą do sierpnia.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Schodypes
Schodypes
2 lata temu

Ale chyba juz znalazlem 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x