Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prezydent Duda zaprasza na Dzień Samorządu Terytorialnego


Spotkania w pałacu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, obchodzonych 27 maja, to już prezydencka tradycja. Również w tym roku Prezydent Andrzej Duda zaprosił władze samorządowe różnych szczebli na uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych już po raz drugi znalazł się Henryk Antczak, przewodniczący rady powiatu mławskiego.


W ubiegłym roku spotkanie w Pałacu Prezydenckim odbyło 29 maja. W tym roku zaplanowane jest na piątek 25 maja.Uroczystości zwykle towarzyszy wręczenie odznaczeń państwowych za działalność społeczną i samorządową, a po części oficjalnej w ogrodach prezydenckich jest okazja do chwili już bardziej kameralnej rozmowy z samorządowcami i prezydentem.

– W ubiegłym roku zaproszony byłem tylko sam z powiatu mławskiego, a było tam ok. 200 osób: burmistrzowie, wójtowie, radni sejmików z całego kraju. W tym roku też otrzymałem zaproszenie z kancelarii prezydenta. Jak prezydent  zaprasza to jak można odmówić, to na pewno swego rodzaju zaszczyt. Wspominam jeszcze ubiegłoroczną wizytę, kiedy prezydent Andrzej Duda bardzo cierpliwie robił sobie zdjęcia z każdym i dla każdego znalazł chwilę, by zapytać skąd jest i co słychać. Wspomniałem mu o Bitwie pod Mławą i zaprosiłem do naszego miasta. „Przyjdzie zaproszenie, będziemy się zastanawiać” – odpowiedział zwięźle – wspomina Henryk Antczak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szal
Szal
5 lata temu

Taka fotka to skarb! Szkoda, że „kapsuła czasu” zakopana, można byłoby ją tam zdeponować.

XYZ
XYZ
5 lata temu

Pan Antczak powinien raczej promować działania Starostwa i Rady Powiatu, a nie bitwę organizowaną przez miasto. Więc co konkretnie powinien polecić prezydentowi? Jakie te działania? Ups… chyba nikt nie wie. Może powiat nie działa? Idealny gość w pałacu prezydenckim, w końcu wierny naród, to bierny naród.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  XYZ

W ubiegłym roku jeszcze był skarbnikiem w ratuszu o ile się nie mylę, a więc…

z bliska
z bliska
5 lata temu

W Pałacu Prezydenckim jest dobre oświetlenie i tam blask naszego Burmistrza jest zbędny. Jak ma się fotografa za rzecznika, to nie raz wyjdą dobre zdjęcia, Pani Rzecznik.

Mama
Mama
5 lata temu
Reply to  z bliska

O, nie wiedziałam, że pani rzecznik jest też fotografem. Burmistrz to ma głowę na karku. Dobrze zatrudniać osoby, które posiadają różne talenty. Ta Noc Muzeów w ratuszu, którą ostatnio zrobili była rewelacyjna. Byłam z dziećmi i po powrocie wciąż bawiły się w ratusz. Więcej takich imprez! Pozdrawiam

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Mama

To się Pani dowiedziała, myślę że za taką laurke wystawiono dla Burmistrza, znajdzie Pani zatrudnienie, w Ratuszu, i bedxie Pani nosić sprzęt za Panią fotograf.

Anna
Anna
5 lata temu

Kilku wspaniałych profesorów odmówiło przyjęcia odznaczeń od prezydenta Dudy. Z ich argumentacji wynika, że nie mogą przyjąć honorowych i zaszczytnych medali od prezydenta, który w ich mniemaniu łamie konstytucję. Można więc odmówić, ale trzeba mieć klasę

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Anna

Tak to prawda, ale Antczak nie jest profesorem, i z tą klasą to u tego Pana nie bardzo. A prawdę o byłym Skarbniku, pisze w swym poście Marek tak to naprawdę CAMELEON. [wymoderowano]

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anna

Pani Aniu myślę że po tym powitaniu Pan Skarbnik, z tydzień ręce myl. Ale to temu Panu nie przeszkadza aby ponownie odwiedzić Pana Dude.

Marek
Marek
5 lata temu

Śmiech na sali. To prezydent teraz wspiera PSL? A może pan Antczak dla kariery i władzy zmieni kolor? To człowiek, dla którego lojalność i szczerość nie są wartością? Wszystko jest mozliwe 😉

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Marek

Który polityk jest lojalny i szczery? wskaż go

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Anonim

Centralnie najbardziej lojalnym i szczerym politykiem jest poseł Marek Suski. W cywilu pracował w teatrze jako perukarz.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anonim

A jeśli chodzi o popularność w Mławie, to najbardziej popularny jest były działacz KPN a obecnie Radny z ekipy Burmistrza , Duzmanski a polityk z niego bardzo mierny, ale zawsze do usług.

Patryk
Patryk
5 lata temu

Właśnie a gdzie jest fotografujący się i nieustannie promujący siebie Złotousty? Albo gdzie jest promująca go nieustannie rzecznik?

Anonim
Anonim
5 lata temu

A naszego fotogenicznego burmistrza nie zaproszono? – to wielkie faux pas.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x