Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezydent Duda zaprasza na Dzień Samorządu Terytorialnego


Spotkania w pałacu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, obchodzonych 27 maja, to już prezydencka tradycja. Również w tym roku Prezydent Andrzej Duda zaprosił władze samorządowe różnych szczebli na uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych już po raz drugi znalazł się Henryk Antczak, przewodniczący rady powiatu mławskiego.

W ubiegłym roku spotkanie w Pałacu Prezydenckim odbyło 29 maja. W tym roku zaplanowane jest na piątek 25 maja.Uroczystości zwykle towarzyszy wręczenie odznaczeń państwowych za działalność społeczną i samorządową, a po części oficjalnej w ogrodach prezydenckich jest okazja do chwili już bardziej kameralnej rozmowy z samorządowcami i prezydentem.

– W ubiegłym roku zaproszony byłem tylko sam z powiatu mławskiego, a było tam ok. 200 osób: burmistrzowie, wójtowie, radni sejmików z całego kraju. W tym roku też otrzymałem zaproszenie z kancelarii prezydenta. Jak prezydent  zaprasza to jak można odmówić, to na pewno swego rodzaju zaszczyt. Wspominam jeszcze ubiegłoroczną wizytę, kiedy prezydent Andrzej Duda bardzo cierpliwie robił sobie zdjęcia z każdym i dla każdego znalazł chwilę, by zapytać skąd jest i co słychać. Wspomniałem mu o Bitwie pod Mławą i zaprosiłem do naszego miasta. „Przyjdzie zaproszenie, będziemy się zastanawiać” – odpowiedział zwięźle – wspomina Henryk Antczak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Szal
Gość
Szal

Taka fotka to skarb! Szkoda, że „kapsuła czasu” zakopana, można byłoby ją tam zdeponować.

XYZ
Gość
XYZ

Pan Antczak powinien raczej promować działania Starostwa i Rady Powiatu, a nie bitwę organizowaną przez miasto. Więc co konkretnie powinien polecić prezydentowi? Jakie te działania? Ups… chyba nikt nie wie. Może powiat nie działa? Idealny gość w pałacu prezydenckim, w końcu wierny naród, to bierny naród.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

W ubiegłym roku jeszcze był skarbnikiem w ratuszu o ile się nie mylę, a więc…

z bliska
Gość
z bliska

W Pałacu Prezydenckim jest dobre oświetlenie i tam blask naszego Burmistrza jest zbędny. Jak ma się fotografa za rzecznika, to nie raz wyjdą dobre zdjęcia, Pani Rzecznik.

Mama
Gość
Mama

O, nie wiedziałam, że pani rzecznik jest też fotografem. Burmistrz to ma głowę na karku. Dobrze zatrudniać osoby, które posiadają różne talenty. Ta Noc Muzeów w ratuszu, którą ostatnio zrobili była rewelacyjna. Byłam z dziećmi i po powrocie wciąż bawiły się w ratusz. Więcej takich imprez! Pozdrawiam

Z bliska
Gość
Z bliska

To się Pani dowiedziała, myślę że za taką laurke wystawiono dla Burmistrza, znajdzie Pani zatrudnienie, w Ratuszu, i bedxie Pani nosić sprzęt za Panią fotograf.

Anna
Gość
Anna

Kilku wspaniałych profesorów odmówiło przyjęcia odznaczeń od prezydenta Dudy. Z ich argumentacji wynika, że nie mogą przyjąć honorowych i zaszczytnych medali od prezydenta, który w ich mniemaniu łamie konstytucję. Można więc odmówić, ale trzeba mieć klasę

z bliska
Gość
z bliska

Tak to prawda, ale Antczak nie jest profesorem, i z tą klasą to u tego Pana nie bardzo. A prawdę o byłym Skarbniku, pisze w swym poście Marek tak to naprawdę CAMELEON. [wymoderowano]

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pani Aniu myślę że po tym powitaniu Pan Skarbnik, z tydzień ręce myl. Ale to temu Panu nie przeszkadza aby ponownie odwiedzić Pana Dude.

Marek
Gość
Marek

Śmiech na sali. To prezydent teraz wspiera PSL? A może pan Antczak dla kariery i władzy zmieni kolor? To człowiek, dla którego lojalność i szczerość nie są wartością? Wszystko jest mozliwe 😉

Anonim
Gość
Anonim

Który polityk jest lojalny i szczery? wskaż go

Z bliska
Gość
Z bliska

Centralnie najbardziej lojalnym i szczerym politykiem jest poseł Marek Suski. W cywilu pracował w teatrze jako perukarz.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A jeśli chodzi o popularność w Mławie, to najbardziej popularny jest były działacz KPN a obecnie Radny z ekipy Burmistrza , Duzmanski a polityk z niego bardzo mierny, ale zawsze do usług.

Patryk
Gość
Patryk

Właśnie a gdzie jest fotografujący się i nieustannie promujący siebie Złotousty? Albo gdzie jest promująca go nieustannie rzecznik?

Anonim
Gość
Anonim

A naszego fotogenicznego burmistrza nie zaproszono? – to wielkie faux pas.