Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Cztery krążki na długim basenie. Rekordy na dodatek


Na 50-metrowym basenie w Olsztynie odbyła się druga edycja zawodów pływackich o puchar prezydenta stolicy Warmii i Mazur. Rozegrane w międzynarodowej obsadzie zgromadziły na starcie ponad 350 zawodników. Wśród nich byli także reprezentanci klubów z Rosji, Ukrainy i Litwy.


ksp Mława
Reklama

Taka obsada stanowiła dodatkowo wyzwanie dla reprezentantów mławskiego Płetwala.  Tym najważniejszym stanowił fakt rywalizacji na długim obiekcie – na co dzień bowiem trenują na połowie krótszej pływalni. Przystosować się do takiej zmiany nie jest łatwo. Na szczęście nie przeszkodziło to w sięgnięciu po medale.

Na pierwszy plan wysuwa się  zdobycz Anny Powązki. Podopieczna Michała Chlastosza wróciła do domu z dwoma złotymi krążkami. Urodzona w 2002 r. zawodniczka okazała się najlepsza zarówno na 100, jak i na 200 metrów w stylu grzbietowym. Brąz na 200 metrów grzbietem zgarnęła Kalina Ossowska (rocznik 2005), a srebro wywalczyła na 50 metrów stylem grzbietowym Amelia Butryn (rocznik 2008).

Na 50-metrowym basenie mławianom udało się ustanowić nie tylko rekordy życiowe. Najlepsze osiągnięcia w historii klubu pobili Kalina Ossowska, Jakub Prosiński i Adrian Kaliszewski.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
4 lata temu

To ja dodam ze rekordy klubowe na 50 cio metrowym basenie zdobyli jeszcz – Jan Sowiński 50 m grzbiet -Julia Błażkiewic na 400 dowolnym ,Izabela Czaplicka na 200 m sposobem zmiennym -Natalia Tomczak 200m klasycznym .Proazę pytać

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x