Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie uczniom – projekt edukacyjny o historii i patriotyzmie


W sobotę 19 maja 2018r.  na ulicach naszego pięknego miasta można było zauważyć spacerującą grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Mławie. Uczniom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i opiekunowie.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej  w szkole innowacji pedagogicznej. Uczniowie  klasy drugiej gimnazjum, realizując projekt edukacyjny wytyczyli i opisali pieszą wycieczkę po naszym mieście dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 4. Celem spaceru było zapoznanie młodszych uczniów z historią naszego kraju i Mławy na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Wycieczkę zaczęliśmy w Parku Miejskim przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poznaliśmy historię parku i obiektów, jakie się w nim znajdują. Następnie przeszliśmy pod   Pomnik Pomordowanym Nauczycielom znajdujący się przy ulicy Reymonta. Później poznaliśmy historię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Kolejną atrakcją był rynek miejski z Ratuszem, kościołem św. Trójcy, pomnikiem św. Wojciecha i zabytkowymi kamieniczkami. Ulicą 18 Stycznia dotarliśmy do cmentarza parafialnego. Zwiedziliśmy wzgórze cmentarne z kościołem Św. Wawrzyńca, a następnie oddaliśmy hołd żołnierzom POW, żołnierzom poległym w wojnie 1920r. oraz ofiarom katyńskim.Wszystkim  uczestnikom spotkania bardzo podobała się wycieczka. Obiecaliśmy sobie, że jesienią spotkamy się na kolejnej, jeszcze dłuższej…

źródło i fot. SP 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x