Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ks. Jan Cegłowski odchodzi na emeryturę. Będzie nowy proboszcz na Wólce


Z dniem 30 czerwca na emeryturę przechodzi dotychczasowy proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego w Mławie ks. Jan Stanisław Cegłowski. Jego następcą będzie ks. kan. mgr Roman Tomaszewski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Gradzanowie, który obejmie parafię z dniem 1 lipca br. Pomimo przejścia na emeryturę, ks. Jan Cegłowski nadal pozostanie w Mławie.


ksp Mława
Reklama

Oprócz mławskiego, dziewięciu proboszczów innych parafii naszej diecezji przejdzie z końcem czerwca na emeryturę. Podziękowania za dotychczasową pracę duszpasterską odbiorą z rąk ordynariusza i biskupa pomocniczego  w poniedziałek 28 maja w Kurii Diecezjalnej w Płocku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
żYCZLIWY
żYCZLIWY
9 miesięcy temu

DOŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ KSIĘDZU JANUSZOWI CEGŁOWSKIEMU.

żYCZLIWY
żYCZLIWY
9 miesięcy temu

D0ŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ DLA KSIĘDZA JANUSZA CEGŁOWSKIEGO

żYCZLIWY
żYCZLIWY
9 miesięcy temu

ŻYCZĘ KSIĘDZU JANUSZOWI DALSZYCH LAT NASYCONYCH SZCZĘŚCIEM, POMYŚLNOŚCIĄ, BOSKĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ, TAKŻE TYM CO NAJPIĘKNIEJSZE I
NAJMILSZE W DOCZESNYM ŻYCIU.

Last edited 9 miesięcy temu by żYCZLIWY
Anna Ś
Anna Ś
4 lata temu

ks,Roman był wspaniałym , miłym , uczynnym proboszczem . I jest . Zawsze pomagał innym . Nie mogę się pogodzić z tą myślą że odchodzi z naszej Parafii .

parafianka
parafianka
4 lata temu
Reply to  Anna Ś

zgadzam się ks. Roman jest wspaniałym kapłanem, zawsze można liczyć na Niego…

Greis
Greis
4 lata temu

Ks. Tomaszewski to wspaniały Kapłan … macie wielkie szczęście parafianie Wólki

Ewa
Ewa
4 lata temu
Reply to  Greis

Wiemy i dziękujemy dobremu Bogu a Was także zapraszamy, przyjeżdżajcie w odwiedziny..

rada
rada
4 lata temu

No to teraz moi drodzy, jest szansa że katechetka nie wejdzie w skład rady miasta jeśli nie będzie komu naganiać starszych pań na głosowanie. Wykorzystajmy to szanowni Wyborcy i ukróćmy w końcu samowolę tej kobiety której od dobrych 20 lat wydaje się że wszystko może i każdy musi się jej kłaniać nisko. Wólka pamięta i szkoła pamięta i pamiętać będzie.

z daleka
z daleka
4 lata temu
Reply to  rada

W ogóle to dziwne że jeszcze może pełnić mandat radnej, ma już kilka postępowań. Ciekawe czy w tym przypadku ratusz doczytał regulaminy hahaha!

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  z daleka

Kilka? Prokuratura nie wszczęła żadnego postępowania. Wszystkie umorzyła. Intryga Kowala nie wypaliła, ale na upartego dalej kłamstwa trzeba rozpowszechniać.

Monika
Monika
4 lata temu
Reply to  rada

Blady Stach przed katechetką dopada ! Przez 20 lat nie udało Ci się zostać radnym i teraz wietrzysz swoje szanse? Niby co radny może? Ja pamiętam tą panią ze szkoły i mam jak najlepsze o niej zdanie i żadna intryga ratusza tego nie zmieni. Pozdrawiam.

obserwator
obserwator
4 lata temu
Reply to  rada

Tak ?? O ile mnie pamięć nie myli to protegowany KS Jana był ktoś inny . Nowy Proboszcz ,żeby nie skończyć jak właśnie Katechetka , KS Paweł . Musi zrobić porządek około parafialny . Tam dzieje się źle . Bo komu ma pasować Ksiądz . Parafianom . Można zmienić np Organistę czy zarząd cmentarny . Ale nie dostosowywać Księdza . Można a należy zwłaszcza rozdzielić szkole i Kościół
To podstawa . Inaczej ,szkoda Księdza . No i jaki sens pozostania byłego. Proboszcza . Wiemy jak to się zakończyło z poprzednim . Proboszcz emeryt już nie będzie miał z Parafią nic . Czy to zniesie ???

Ewa
Ewa
4 lata temu
Reply to  rada

Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni…

Jarek
Jarek
4 lata temu

Ks. Wojciech Wiśniewski potrafi wydawać i oszczędzać pieniądze. W pierwszym przypadku dość często jeździ na wycieczki tylko pytanie czy sam. W drugim przypadku zwolnił kościelnego i o mały włos odszedł by organista. Przypuszczam że chodziło o wynagrodzenie. Zapomniałem o kasztanach pozbył się pięknych drzew bo nie było komu sprzątać.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Jarek

….a co na to parafianie?????

Jarek
Jarek
4 lata temu

Wolałbym że proboszczem na Wólce został Ks. Wojciech Wiśniewski z Bogurzyna

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

księże Janie – w tak młodym wieku na emeryturę. Nie uwierzę jak nie zobaczę. Boguś się zapłacze

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kto to jest Bogus?

Wólka
Wólka
4 lata temu

Dobra decyzja biskupa, oby kolejny proboszcz był dobrym człowiekiem.

parafianka
parafianka
4 lata temu
Reply to  Wólka

nowy proboszcz jest wspaniałym człowiekiem… znam Go osobiście…

Asia
Asia
4 lata temu
Reply to  Wólka

Nowy proboszcz to prawdziwy ksiądz nie znam bardziej uczciwego i ciepłego kapłanaMiałam okazje poznać KS Romana osobiście i z nim współpracować i mogę stwierdzić że to wspaniały człowiek o ogromnym serduchu dla ludzi..Na pewno Wolka dużo zyska dzięki KS Romanowi..tylko oby stary proboszcz mu się nie mieszał w sprawy kapłańskie..

lis
lis
4 lata temu
Reply to  Asia

Janusz to cwany lis…

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x