Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Ks. Jan Cegłowski odchodzi na emeryturę. Będzie nowy proboszcz na Wólce


Z dniem 30 czerwca na emeryturę przechodzi dotychczasowy proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego w Mławie ks. Jan Stanisław Cegłowski. Jego następcą będzie ks. kan. mgr Roman Tomaszewski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Gradzanowie, który obejmie parafię z dniem 1 lipca br. Pomimo przejścia na emeryturę, ks. Jan Cegłowski nadal pozostanie w Mławie.


Oprócz mławskiego, dziewięciu proboszczów innych parafii naszej diecezji przejdzie z końcem czerwca na emeryturę. Podziękowania za dotychczasową pracę duszpasterską odbiorą z rąk ordynariusza i biskupa pomocniczego  w poniedziałek 28 maja w Kurii Diecezjalnej w Płocku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

avatar
1500
Anna Ś
Gość
Anna Ś

ks,Roman był wspaniałym , miłym , uczynnym proboszczem . I jest . Zawsze pomagał innym . Nie mogę się pogodzić z tą myślą że odchodzi z naszej Parafii .

parafianka
Gość
parafianka

zgadzam się ks. Roman jest wspaniałym kapłanem, zawsze można liczyć na Niego…

Greis
Gość
Greis

Ks. Tomaszewski to wspaniały Kapłan … macie wielkie szczęście parafianie Wólki

Ewa
Gość
Ewa

Wiemy i dziękujemy dobremu Bogu a Was także zapraszamy, przyjeżdżajcie w odwiedziny..

rada
Gość
rada

No to teraz moi drodzy, jest szansa że katechetka nie wejdzie w skład rady miasta jeśli nie będzie komu naganiać starszych pań na głosowanie. Wykorzystajmy to szanowni Wyborcy i ukróćmy w końcu samowolę tej kobiety której od dobrych 20 lat wydaje się że wszystko może i każdy musi się jej kłaniać nisko. Wólka pamięta i szkoła pamięta i pamiętać będzie.

z daleka
Gość
z daleka

W ogóle to dziwne że jeszcze może pełnić mandat radnej, ma już kilka postępowań. Ciekawe czy w tym przypadku ratusz doczytał regulaminy hahaha!

Wyborca
Gość
Wyborca

Kilka? Prokuratura nie wszczęła żadnego postępowania. Wszystkie umorzyła. Intryga Kowala nie wypaliła, ale na upartego dalej kłamstwa trzeba rozpowszechniać.

Monika
Gość
Monika

Blady Stach przed katechetką dopada ! Przez 20 lat nie udało Ci się zostać radnym i teraz wietrzysz swoje szanse? Niby co radny może? Ja pamiętam tą panią ze szkoły i mam jak najlepsze o niej zdanie i żadna intryga ratusza tego nie zmieni. Pozdrawiam.

obserwator
Gość
obserwator

Tak ?? O ile mnie pamięć nie myli to protegowany KS Jana był ktoś inny . Nowy Proboszcz ,żeby nie skończyć jak właśnie Katechetka , KS Paweł . Musi zrobić porządek około parafialny . Tam dzieje się źle . Bo komu ma pasować Ksiądz . Parafianom . Można zmienić np Organistę czy zarząd cmentarny . Ale nie dostosowywać Księdza . Można a należy zwłaszcza rozdzielić szkole i Kościół To podstawa . Inaczej ,szkoda Księdza . No i jaki sens pozostania byłego. Proboszcza . Wiemy jak to się zakończyło z poprzednim . Proboszcz emeryt już nie będzie miał z Parafią nic… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni…

Jarek
Gość
Jarek

Ks. Wojciech Wiśniewski potrafi wydawać i oszczędzać pieniądze. W pierwszym przypadku dość często jeździ na wycieczki tylko pytanie czy sam. W drugim przypadku zwolnił kościelnego i o mały włos odszedł by organista. Przypuszczam że chodziło o wynagrodzenie. Zapomniałem o kasztanach pozbył się pięknych drzew bo nie było komu sprzątać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

….a co na to parafianie?????

Jarek
Gość
Jarek

Wolałbym że proboszczem na Wólce został Ks. Wojciech Wiśniewski z Bogurzyna

Anonimowo
Gość
Anonimowo

księże Janie – w tak młodym wieku na emeryturę. Nie uwierzę jak nie zobaczę. Boguś się zapłacze

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kto to jest Bogus?

Wólka
Gość
Wólka

Dobra decyzja biskupa, oby kolejny proboszcz był dobrym człowiekiem.

parafianka
Gość
parafianka

nowy proboszcz jest wspaniałym człowiekiem… znam Go osobiście…

Asia
Gość
Asia

Nowy proboszcz to prawdziwy ksiądz nie znam bardziej uczciwego i ciepłego kapłanaMiałam okazje poznać KS Romana osobiście i z nim współpracować i mogę stwierdzić że to wspaniały człowiek o ogromnym serduchu dla ludzi..Na pewno Wolka dużo zyska dzięki KS Romanowi..tylko oby stary proboszcz mu się nie mieszał w sprawy kapłańskie..

lis
Gość
lis

Janusz to cwany lis…