Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

AKTUALIZACJA: Dachowanie samochodu osobowego na DK7 w miejscowości Pepłówek


Do zdarzenia doszło dzisiaj (20.05.2018 r. ) ok. godz. 12.00. Dachował samochód osobowy Toyota Yaris. Na miejscu zdarzenia byli strażacy, pogotowie i policja. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Droga jest przejezdna.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


red.

AKTUALIZACJA 21.05.2018

Komunikat KPP w Mławie:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, w którym ranne zostały 2 osoby. Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 11.45, na drodze krajowej S7 w Pepłówku. Kierująca autem 50- letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem – samochód dachował.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Toyota Yaris, 50-letna mieszkanka powiatu olsztyńskiego, jadąc drogą krajową nr S7, na zwężeniu z dwóch pasów ruchu w jeden, nie zastosowała się do znaku poziomego nakazującego zmianę pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny. Następnie wykonała manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego, podczas którego straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego pojazd wywrócił się na dach w przydrożnym rowie. Podczas zdarzenia ranne zostały 2 osoby. Kierująca pojazdem doznała wstrząśnienia mózgu, natomiast 17-letni pasażer złamania nosa. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – wyprzedzanie to trudny i niebezpieczny manewr. Zgodnie z art. 24.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem, zanim podejmie manewr wyprzedzania, ma obowiązek upewnienia się, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Chwila nieuwagi, brawury, zbytnia pewność siebie oraz lekceważenie trudnych warunków na drodze tj. mgła, opady deszczu, zapadający zmierzch, mogą doprowadzić do tragedii. Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze.

mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x