Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policjanci z „walizką narkotykową” wśród rodziców i nauczycieli


Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szreńsku i Szydłowie  w miesiącu maju przeprowadzili cykl spotkań z rodzicami, nauczycielami i uczniami w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku oraz w Szkole Podstawowej w Dębsku. Podczas prelekcji funkcjonariusze osobom dorosłym zaprezentowali walizkę edukacyjną, która zawierała substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Natomiast uczniów podczas spotkań informowali  o negatywnym wpływie środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie od maja 2017 roku, na terenie pow. mławskiego, przedstawiają walizkę edukacyjną rodzicom i nauczycielom z przedmiotami, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Policjanci prezentują „walizkę narkotykową” przede wszystkim rodzicom i wychowawcom, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii, może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa –  młynkiem do marihuany. Za pomocą tego narzędzia edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza.

Dzielnicowi z uczniami szkół gminnych rozmawiali o skutkach prawnych oraz zdrowotnych zażywania, posiadania, czy też dystrybucji narkotyków, dopalaczy zarówno przez osoby małoletnie, jak i dorosłe. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku, np. nad wodą.

źródło i fot. KPP Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
4 lata temu

W końcu coś przydatnego….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x