Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojskowi goście z Olsztyna w ratuszu i muzeum


Oficerowie i pracownicy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie i podległych wojskowych komend uzupełnień wyruszyli w podróż historyczno-geograficzną po Polsce. Na ich trasie znalazła się Mława. Z naszego miasta wywieźli bardzo dobre wrażenia. – Było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie – zapewniali.


Członkowie wycieczki odwiedzili dwa ważne miejsca w naszym mieście: ratusz i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim spotkali się w jego gabinecie ppłk Dariusz Bojarski, ppłk Jarosław Plewa i Justyna Kulesza z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim ppłk Mariusz Witkowski. Gospodarz miasta powitał ich w Mławie oraz opowiedział kilka ciekawostek z nią związanych. W muzeum gościła ich p.o. Dyrektora placówki Barbara Zaborowska, natomiast stałą wystawę historyczną pokazał kustosz Jacek Wilamowski (później pojechał jeszcze z nimi na pole bitwy pod Mławą w Uniszkach Zawadzkich i do pobliskiego mauzoleum). Największe wrażenie zrobiły na zwiedzających eksponaty związane z II wojną światową.

Goście z Warmii i Mazur wręczyli Sławomirowi Kowalewskiemu i Barbarze Zaborowskiej pamiątkowe tabliczki z podziękowaniami. Jak zapewnili, Mława zrobiła na nich duże wrażenie. – Było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie – mówili.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Ło i iezniszczalna jest

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x