Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Specjalna umowa dla pracowników sezonowych. Prezydent podpisał ustawę


Prezydent podpisał ustawę zmieniającą m.in. zasady ubezpieczenia społecznego rolników. Wśród tych zmian pojawi się nowa umowy cywilnoprawnej, którą zawrzeć można z pracownikiem sezonowym.To rozwiązanie ma eliminować szarą strefę i dać możliwość ubezpieczenia pomocników rolnika.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników została w środę 9 maja podpisana przez Prezydenta. Podpis ten sankcjonuje powstanie nowego rodzaju umowy – o pomocy przy zbiorach. Będzie ona mogła być zawierana na 120 dni i spowoduje, że pomocnik rolnika zostanie objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, macierzyńskim i wypadkowym dla pracowników sezonowych

Rolnik będzie musiał zgłosić do ubezpieczenie społecznego swojego pomocnika w 7 dni od zawarcia z nim umowy. Zobowiązany będzie również do odprowadzenia składki za dany miesiąc na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie.

Nowe przepisy mają wejść w życie po 7 dniach od dnia ogłoszenia.

źródło: prezydent.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x