Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Derby na remis. Status quo utrzymane


Wszystko wskazuje na to, że ligę okręgową opuści w tym sezonie tylko jedna drużyna. Z pewnością będzie to jedna z powiatu mławskiego. Zagrożona jest ostatnia w tabeli Wieczfnianka oraz przedostatni GKS Strzegowo.

Słoneczne ogrody Mława

W tym kontekście na niezwykle ważne wybiły się ostatnie w sezonie derby naszego okręgu. Zwycięzca mógł na chwilę poczuć się bardziej komfortowo. Od początku ton wydarzeniom nadawali goście. Wynik otworzył już w 7. minucie Marcin Dziubiński. Gdy gospodarze wyrównali za sprawą Macieja Wareckiego (celny strzał z rzutu wolnego), podopieczni Jarosława Szmyta wyprowadzili kolejny cios. Artur Bartosiewicz obliczył źle lot piłki po dośrodkowaniu Macieja Komorowskiego.

Strzegowianie walczyli jednak do końca. W 90. minucie zdołali uratować się od przegranej. Warecki wytrzymał presję związaną z wykonaniem rzutu karnego. Pewnym strzałem ustalił końcowy wynik derbowej konfrontacji.

Ostatni z naszych zespołów, Korona Szydłowo, podejmował na swoim boisku Wkrę Sochocin. Zacięty pojedynek zakończył się podziałem punktów. Na listę strzelców w ekipie prowadzonej przez Włodzimierza Gorczycę wpisali się Kacper Górniak i Krzysztof Małecki.

GKS Strzegowo – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 2:2 (0:1)

GKS: Bartosiewicz – Lewandowski, Nicgorski, Wojciechowski, Gawryszewski, Jakubowski, Ronkiewicz, Cieśliński, Gatyński, Warecki, Wierzbicki (85. Mączewski)

Wieczfnianka: Sodoma – Komorowski, Dąbkowski, Jankowski, Półkoszek, Rutkowski, Dziubiński, Sarnowski, Żbikowski, Szmyt (75. H. Krajewski), Deka (60. S. Krajewski)

Korona Szydłowo  – Wkra Sochocin 2:2 (0:1)

Korona: Węgierski – M Kowalski (46. Górniak), Różycki, Karpiński, Kłos, Kućko (46. Głowacki), D. Kowalski (65. Kacprzak), Kieczmer, Krzysztof Małecki, Rosocha, Podlewski (78. Głowacki)

Pozostałe wyniki XXIV kolejka: Wkra B. – Wkra Ż. 1:4, Ostrovia – Nadnarwianka 0:1, Mazowsze – Żbik 2:4, Iskra – Orzyc 6:0, Troszyn – Sona 5:2, Makowianka – Tęcza 2:2

XXV kolejka (19 maja): Orzyc Chorzele  – Korona Szydłowo, Makowianka Maków Maz. – GKS Strzegowo,  Wkra Żuromin – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500