Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Vivat Konstytucja. Wystawa w Lipowcu Kościelnym


Do piątku, 11 maja uczniowie, rodzice oraz lokalna społeczność mogą oglądać wystawę poświęconą  Konstytucji 3 maja. Ekspozycja została nieodpłatnie wypożyczona z Archiwum Państwowego w Warszawie na okres 3 tygodni.


Vivat Konstytucja to tytuł wystawy, którą prezentujemy na korytarzach naszej szkoły. Uczniowie mogą oglądać proces uchwalania pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. – mówi Jerzy Nowakowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. bp. Leona Wetmańskiego w Lipowcu Kościelnym.

Na 30 planszach przedstawiono twórców Konstytucji 3 maja. Proces jej powstawania, najważniejsze założenia a także obchody kolejnych rocznic.

– Ekspozycja ma przybliżyć naszym uczniom historię najważniejszego dokumentu z okresu XVIII wieku, który dawał nadzieję na utrzymanie niepodległości. Taki sposób uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale także patriotyczny. Wpisuje się w setną rocznicę obchodów odzyskania niepodległości – dodaje Jerzy Nowakowski.

źródło i fot. SP w Lipowcu Kościelnym

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x