meblolux

Mławianka prowadziła z liderem, skończyła z remisem

Graczom Mławianki nie udało się pokonać lidera z Płocka. Choć podopieczni Zbigniewa Kaczmarka prowadzili już 3:1, nie potrafili utrzymać przewagi. Finisz w wykonaniu rezerw ekstraklasowej Wisły okazał się zabójczy.

Przesądziła o tym nie tylko determinacja płocczan. Naszym graczom zabrakło wyraźnie sił, w końcu w ciągu siedmiu dni musieli rozegrać aż trzy spotkania. Wszystkie toczyły się w niezłym tempie, dlatego w końcówce niektórzy z mławian wyraźnie oddychali „rękawami”. To skutkowało brakiem szybkości w decydujących momentach.

Przyjezdni gracze objęli prowadzenie w 9. minucie, ale odpowiedź przyszła natychmiast. Michał Stryjewski przymierzył z dystansu i piłka wylądowała idealnie w górnym rogu bramki.

Spotkanie nie zwolniło ani na sekundę – potem był rzut karny bity przez Fabiana Hiszpańskiego. Adrian Serowiec wyczuł intencję strzelca i sparował piłkę na słupek. Skuteczniejsi byli mławianie – po zagraniu od Macieja Rogalskiego, precyzyjnym uderzeniem popisał się Jakub Wróblewski.

Gdy w 67. minucie Łukasz Wodzyński strzelił trzeciego gola, wydawało się że wygrana naszego zespołu nie jest już zagrożona. Jednak wiślacy nie odpuścili. Najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Seweryn Truskolaski. Natomiast w doliczonym czasie (sędzia dorzucił cztery minuty) Hiszpański doprowadził do wyrównania.

W kolejnym meczu Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

MKS Mławianka Mława – Wisła II Płock 3:3 (2:1)

Mławianka: Serowiec – Drzewiecki, Koprucki, Wodzyński, Litun, Pocieżnicki (88. Jaworski), Rogalski, Tomczak, Stryjewski, Samluk, Wróblewski (80. Hinburg)

XXIV kolejka (12-13 maja): Błękitni – Korona 0:3 – walkower, Przasnysz – Pogoń II 2:2, Drukarz  Mazovia 0:3, Huragan – Dolcan 1:1, Mazur – Ciechanów 1:1, Mławianka – Wisła II, Łomianki – Ożarowianka 2:3, Bug – pauza