Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Tacy Sami”. II Szkolny Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


„Tacy Sami” to hasło przewodnie II Szkolnego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się 10 maja 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Mławie. W programie nie zabrakło atrakcji dla tych najmłodszych i trochę starszych. Poznaliśmy też laureatów międzyszkolnego konkursu plastycznego.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Jak przystało na świąteczny dzień, uczniowie oraz wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w zabawach i zajęciach zorganizowanych przez profesjonalnych animatorów. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie – Kącik Malucha z dmuchaną zjeżdżalnią, zabawy ruchowe przy muzyce, zapasy w strojach sumo, ogromne bańki mydlane na świeżym powietrzu, teatrzyk mówiący o integracji, konieczności współpracy oraz niesienia pomocy potrzebującym.  W trakcie zabaw szkołę odwiedził Shrek, Spiderman i Myszka Mini. Atrakcją była również wizyta w szkolnej kawiarence.

W ramach obchodów Szkolnego Dnia Godności Stowarzyszenie Pomocy Społeczno – Zawodowej Osobom Niepełnosprawnym „Daj Szansę” działające przy Ośrodku zorganizowało międzyszkolny konkurs plastyczny. Dzisiejszy dzień był okazją do wręczenia nagród i wspólnego świętowania z  uczniami SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6 oraz podopiecznymi  ŚDS. Wykonane prace prezentowały w jaki sposób możemy wspierać osoby z niepełnosprawnością oraz co zrobić, aby uczynić świat lepszym? Głównym celem konkursu było rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej obecności osób z niepełnosprawnością w środowisku lokalnym oraz uwrażliwienie na ich potrzeby, jak również zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

Klasy I – III – I miejsce

  1. Lena Szczepkowska – SOSW
  2. Maja Sobotka – SP nr 6
  3. Maja Wieczorek – SP nr 6
  4. Lena Karwowska – SP nr 6
  5. Emilia Tomaszewska – SP nr 6

Klasy IV – VII

III miejsce – Zuzanna Sobiecka – SP nr 3

II miejsce – Oliwia Sobotka – SP nr 6

I miejsce – Natalia Stryjewska – SOSW

Gimnazjum

III miejsce – Amelia Matraszak – SP nr 3

II miejsce – Paweł Stryjewski – SOSW

I miejsce – Wiktoria Dumińska – SP nr 3

ŚDS

II miejsce – Adrian Kubiński

I miejsce – Joanna Chudek

Wspólne świętowanie zakończyła  dyskoteka, pląsy i tańce z animatorami. II Szkolny Dzień Godności był nie tylko mile spędzonym czasem naszych podopiecznych. Stanowił również okazję do integracji ze środowiskiem lokalnym, ukazania właściwego oblicza osób z niepełnosprawnością, ponieważ wszyscy jesteśmy tacy sami a w dużej mierze to od nas zależy, w jaki sposób są one odbierane w społeczeństwie.

źródło i fot. SOSW

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x