Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po wyprawkę szkolną można się zgłaszać od lipca


Wraz z końcem roku szkolnego rozpoczną się przygotowania do kolejnego etapu edukacji. Jest to również dla rodziców dzieci w wieku szkolnym czas na planowanie zakupów dla swoich pociech. W tym roku wyprawka szkolna może być „lżejsza finansowo”.  

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


– Wystarczy, by rodzice dzieci w wieku szkolnym złożyli odpowiedni wniosek w ramach rządowego programu „Dobry start”. Mogą liczyć na wsparcie kwotą 300 zł na każde uczące się dziecko do 18 roku życia – tłumaczy Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Wsparcie rządowe dla wyprawek szkolnych będzie obejmowało wszystkie uczące się dzieci, a wnioski mogą składać: rodzice, opiekunowie, rodzice zastępczy, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, a także dyrektorzy placówek rodzinnych, w których przebywają dzieci.

– Wnioski będą przyjmowane w tych samych miejscach, w których składane są dokumenty o 500+. Początkowo w lipcu będzie można składać wnioski poprzez Internet, a w sierpniu również osobiście. W zależności od czasu ich składania pieniądze mogą być wypłacone wcześniej lub później, ale na pewno do końca września powinny trafić do rodziców. – wyjaśnia Krzysztof Bieńkowski.

Pieniądze na tzw. wyprawkę szkolną rodzice mogą wydać tak jak środki z 500+ na dowolny cel związany z edukacją. Rząd korzystając z dobrych doświadczeń programu 500+ nie wyznacza rodzicom listy zakupów potrzebnych do dobrego dbania o swoje pociechy. – Rodzice zrobią to lepiej niż rząd, a przy okazji nie wzrośnie biurokracje – słyszymy wyjaśnienie z ust przedstawiciela administracji Wojewody.

Czy gminy sprawnie poradzą sobie z nowym zadaniem? Otrzymają na jego realizację dodatkowe środki i zostaną też ustalone uproszczone procedury do obsługi programu. Wygląda więc na to, że program wejdzie w życie równie sprawnie jak poprzedni – „Rodzina 500 plus”.

źródło: delegatura UW w Ciechanowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gregory
Gregory
2 lata temu

Kialbinski na burmistrza? Słyszeliście ze on podobno z pisu kandyduje?

uczennica
uczennica
2 lata temu
Reply to  Gregory

Bo Kiełbiński to stary Pisowiec

Wyborca
Wyborca
2 lata temu
Reply to  uczennica

A ja pamiętam jak Pan Kiełbiński zakładał w Mławie Platformę 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Obywatelska?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x