Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

UOKiK kontroluje stacje benzynowe. Również w powiecie mławskim


W ostatnim czasie kierowcy tankują raczej z kwaśnymi minami. Ceny przy dystrybutorach rosną, więc nie ma powodów do radości. No chyba, że tankujemy zawsze za 50 zł, wtedy podwyżka nam nie straszna. Jedyną optymistyczną wiadomością jest ta płynąca z ostatniego opublikowanego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Od początku stycznia do końca marca 2018 r. Urząd Ochrony konkurencji i Konsumentów przeprowadził 311 kontroli stacji paliw. Wśród kontrolowanych stacji znalazły się też te zlokalizowane na terenie powiatu mławskiego. UOKiK zbadał stacje w Mławie (jedną), w Łomi i w Lipowcu Kościelnym. Nie było zastrzeżeń co do jakości sprzedawanego tam paliwa. Z raportu wynika, że tylko dwie stacje spośród wszystkich badanych nie spełniały narzuconych przepisami norm. Na szczęście dla mławskich kierowców są one dość daleko, bo w Kliszu i Golinie (woj.wielkopolskie).

Jak na razie nieprawidłowości stwierdzono tylko w przypadku 0,64 proc. kontroli. To świetny wynik. Cały rok 2017 zamknął się rezultatem 2,5 proc. i był rekordowo dobry w historii badań nad jakością paliwa. To niezwykle ważne, bo korzystanie z paliwa niespełniającego norm może mieć opłakane skutki, tak dla silnika jak i dla kieszeni kierowcy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x