Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Apel ekologiczny – Ziemia – planeta ludzi


W Szkole Podstawowej nr 7 odbył się apel ekologiczny pod hasłem ,,Ziemia – planeta ludzi. Uczciliśmy w ten sposób kolejny Dzień Ziemi przypadający co roku 22 kwietnia. Ten dzień uświadamia nam niezliczoną ilość problemów naszej planety: zanieczyszczone powietrze, gleba, wody, kwaśne deszcze, choroby cywilizacyjne.

Uczniowie klas IV – VII zaprezentowali przedstawienie, w którym istoty z innej planety skierowały do nas ludzi słowa: jeśli chcecie zachować planetę piękną, przywrócić jej dawną wspaniałość to każdy z nas musi zacząć ją szanować tam gdzie żyje. Kosmici nam ziemianom pozostawili swoje przewodnie hasło ,,Planety nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, lecz pożyczyliśmy ją na chwilę od naszych dzieci”. Zgadzamy się z tym. Zawsze musimy pamiętać o przyszłych pokoleniach. Uczniowie pokazali w trakcie przedstawienia jak czasami człowiek zapomina o ochronie środowiska naturalnego. Uzmysłowienie uczniom, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody i chroniąc ją gwarantujemy sobie lepsze życie. My uczniowie SP nr 7 dbamy o swoje środowisko, chcemy aby było czyste, świeże, dlatego sadzimy rośliny, sprzątamy, zbieramy surowce wtórne. A kontynuując przesłanie apelu na pewno nie zapomnimy, że troska o przyrodę jest troską o nas samych i nasze spokojne  życie.
Apel przygotowały nauczycielki przyrody: Halina Rakowska, Ewa Ronkiewicz, a oprawę muzyczną nauczyciel muzyki Agnieszka Pietrzak.

źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x