Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa plenerowa NIEPODLEGŁA^100


Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na wystawę plenerową NIEPODLEGŁA^100 Na drodze ku Niepodległej oraz w obronie i umacnianiu odzyskanej wolnej Polski. Mława i jej okolice w latach 1914-1920.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Wystawa  upamiętnia  setną rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiając dzieje Mławy i jej okolic w latach 1914-1920.Ten okres to lata I wojny światowej oraz pierwsze lata po odzyskaniu  przez Polskę niepodległości  w pamiętnych listopadowych dniach 1918 roku.

Na 8 banerach zaprezentowano przede wszystkim  pocztówki, fotografie i dokumenty dotyczące walk Rosjan z Niemcami na Mazowszu Północnym i Działdowszczyźnie do połowy 1915roku, niemieckiej okupacji Mławy i powiatu mławskiego do 11 listopada 1918roku, działalności Polskiej Organizacji Wojskowej na tym terenie przeciwko Niemcom. Prezentowane materiału przedstawiają też żołnierską służbę mieszkańców tego regionu w odrodzonym Wojsku Polskim,  wyróżniając młodych ochotników walczących w roku 1920 z bolszewikami.

Wystawę można oglądać w parku miejskim do 31 lipca 2018r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x