Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piątek 11 maja dla niepełnosprawnych – wstęp wolny


11 maja ZUS organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. To okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi, rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin oraz zasięgnięcia porad u przedstawicieli lokalnych instytucji.

Wykłady, dyżury ekspertów, a nawet występy artystyczne – to propozycja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na piątkowy dzień. Niepełnosprawni oraz osoby, którym bliskie są ich sprawy i problemy, mogą wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz przedstawicieli lokalnych instytucji. Hasło dnia to „Sięgnij po sukces”, ponieważ organizatorzy spotkań będą na nich zachęcać uczestników przede wszystkim do szeroko rozumianej aktywizacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o aktywizację zawodową, ale także rehabilitację oraz o rozwijanie swoich zainteresowań. Eksperci odpowiedzą także na pytania m.in. z zakresu dofinansowań do urządzeń poprawiających mobilność lub komunikatywność osób niepełnosprawnych.

Zakres tematyczny oraz program dnia różni się w poszczególnych miastach. W Płocku szczególne będą np. występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Interesująco zapowiadają się także wykłady, w tym o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej i pomocy instytucjonalnej. W Ciechanowie uczestnicy zajęć poznają np. zasady korzystania ze środków PFRON, a w Ostrołęce kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” opowie o aktywności swoich podopiecznych.

W Mławie od godziny 10 do 13 na osoby niepełnosprawne czekać będą (oprócz ekspertów ZUS), pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, członkowie stowarzyszeń: Katolickiego Stowarzyszenia ,,Serce za serce’’ i Mławskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym.

Pełny harmonogram oraz zakres tematyczny tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością dla poszczególnych oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz miast jest dostępny na stronie http://www.zus.pl/dzienon.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp jest wolny.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x