Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanów Miastem Rycerzy i Rekordów Guinnessa


27 maja br. na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski i  Rekord Guinnessa w ilości ludzi przebranych za rycerzy, a 8 czerwca podczas imprezy „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” ulicami miasta przejdzie barwny korowód przebierańców „Dworu Królewskiego”. Będzie uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych…

Słoneczne ogrody Mława

Aby uczestniczyć w Rekordzie Polski trzeba posiadać: kostium rycerza, składający się z następujących elementów- miecz, tarcza, hełm, zbroja lub jej elementy bądź inny strój rycerski. Elementy stroju i uzbrojenia nie mogą być wykonane z papieru.

Tego dnia nie zabraknie „rycerskich” zabaw i konkursów, bicia monet. Przewidziano również nabór do bractwa Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, a zwieńczeniem Rekordu Polski i Rekordu Guinnessa w ilości ludzi przebranych za rycerzy będzie salwa armatnia.

8 czerwca podczas imprezy „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” dzięki barwnemu korowodowi przebierańców znajdziemy się „Na dworze królewskim”, który prowadzą rycerze. Na Placu Jana Pawła II nastąpi uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka i od tej pory Ciechanów stanie się Miastem Rycerzy i Rekordów Guinnessa. Będą walki rycerskie, repryza „O rękę Białogłowej”, zabawy, konkursy, koncerty zespołów wokalno-instrumentalnych i Teatr Ognia, oraz… konkurs fotograficzny, gdzie głównymi nagrodami będzie wycieczka do Wiednia czy weekend nad morzem – zachęcają i zapraszają organizatorzy – Przybywajcie!

Więcej na:

https://www.facebook.com/wrzucnaluzciechanow/

Organizatorami imprezy jest Społeczny Komitet Organizacyjny Imprezy VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus pod przewodnictwem Alicji Gąsiorowskiej, współorganizatorem Biuro Rekordów zaś partnerem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

źródło: Organizatorzy/oprac. red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500