Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowy plac zabaw przy SP 2. Wstęga przecięta


Plac zabaw dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, oddany już kilka dni wcześniej do użytku, wczoraj został oficjalnie otwarty. Z tej okazji szkoła przygotował specjalny program artystyczny, którego elementem było podziękowanie dla władz samorządowych, za tę potrzebną szkole inwestycję, a wstęgę przecięli przedstawiciele władz miasta, dyrektor szkoły, przedstawicielki rodziców i dzieci.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Dyrektor Romana Olszewska przypomniała historię powstania Szkoły Podstawowej nr 2 w miejsce gimnazjum, a co za tym idzie pojawienie się w tej placówce uczniów najmłodszych klas, co wymagało zarówno zmian organizacyjnych jak też wyremontowania i wyposażenia pomieszczeń.

– Szkołę udało się przekształcić w czasie wakacji, wyposażyć w nowe meble, nowe ławki, nowe podłogi, wszystko jest nowe i nawet nowe dzieci do nas przyszły. Może właśnie te dziecięce uśmiechy na co dzień, powodują, że chce nam się pracować, podejmować wyzwania , szukać jak najlepszych rozwiązań. Bo jak ich nie lubić? – mówiła dyrektor Olszewska.

Przed zaproszonymi gośćmi oficjalnymi w programie artystycznym wystąpili uczniowie tej szkoły, poczynając od tyk najmłodszych , aż po jej wcześniejszych absolwentów. Okazało się, że nawet ci najmłodsi byli świetnie przygotowani, a piosenki i wierszyki okazały się tak znane, że w ich śpiew i recytację włączali się koleżanki i koledzy wykonawców, siedzący jako publiczność. Występ zakończył wspólny taniec w rytm znanego szlagieru disco polo.

Plac zabaw, którego wykonawcą jest wybrana w przetargu firma ze Szczytna, został oddany do użytku przed terminem., który określony był na 15 czerwca br. Wykonanie i wyposażenie placu kosztowało ok. 247 tys zł, objęty jest on pięcioletnią gwarancją.

Jego plac ogrodzony i pokryty nawierzchnią poliuretanową, amortyzującą upadki. Do dyspozycji dzieci do lat dwunastu pozostaje wielofunkcyjny wóz strażacki, zestaw sprawnościowy typu skoczki,  linarium o wys. 4,5m,  karuzela,  trampolina, dwie huśtawki.  Na dwóch końcach placu ustawione są tuby do rozmawiania w kształcie kwiatków, dla miłośników muzyki dwie tablice dźwiękowe – perkusja i cymbałki.

Pierwszeństwo w korzystaniu z placu zabaw w godzinach zajęć szkolnych mają uczniowie SP nr 2, w godzinach popołudniowych i dniach wolnych z placu mogą swobodnie korzystać inne dzieci.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
że co
że co
2 lata temu

A ja przepraszam, ta cała szkoła to wogole w Mławie się znajduje? Jakoś nie znam.

Kacper
Kacper
2 lata temu

Na otwarcie MEGA SUPER PLACU ZABAW w Parku podobno przyjedzie Donald Trump 🙂

Kolarz
Kolarz
2 lata temu
Reply to  Kacper

Rowerem?

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

Jaka władza takie otwarcie slowem dziecinada i zabawa na bujaczce
W ciechanowie dziś podpisali umowę na obwodnicę kasa ….z. zewnatrz

Coś tu jest nie tak
Coś tu jest nie tak
2 lata temu

Płac sam w sobie bardzo fajny. Przychodzi tu sporo dzieci i widać że są nim zachwycone. Są pewne mankamenty które są nie przemyślane np. cymbałki na strasznie kurzącym się piachu. Tak, na początku była tam trawa ale skoro nikt nie zadbał o podlewanie to w końcu przy takiej pogodzie się nie przyjęła i uschła. Nogi dzieci po kolana z obuwiem w piachu ! – porażka.
Bardzo zastanawiające jest dla mnie wywieszka „dyrekcji” – (bo tak jest informacja podpisana) że OGÓLNIE plac zabaw jest czynny od 7 do 21. Do 21!??? Aha i obiekt jest monitorowany ?! Czemu to ma służyć ? Mieszkam po sąsiedzku z placem zabaw i nie widziałem aby bramka była zamknięta po 21 bo stare konie po 16-20 lat przyjeżdzają na rowerach swobodnie wchdząc przez otwartą bramkę !? Dodatkowo (przepraszam za stwierdzenie) napierd#*%* w cymbałki a w mieszkaniu słychać to tak jakbym stał obok nich. Tak, bo walenie z całej siły to nie jest żadna gra. Wręcz użyłbym stwierdzenia dewastacja.

Ela
Ela
2 lata temu

Też już słyszałam że sąsiedzi narzekają na hałas. Nikt nie kontroluje tego placu zabaw wieczorem, siedzą bluzgają i aby śmieci kupa po nich pozostaje. A nawiązując do tej wstęgi to chyba niedługo klomby w parku będą z orkiestrą otwierać, śmiechu warte…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ela

Zastawiam się od dłuższego czasu czemu nie powymieniali bukszpanów na tych klombach i czemu nie ma na nich kwiat€w – a tu proszę, chodzi o uroczyste otwarcie z przecięciem wstęgi i blaskiem fleszy oraz łysin

aaa
aaa
2 lata temu

Na Hożej plac zabaw większy i niestety po godzinie siedemnastej i w wolne dni zamknięty dla dzieci. Szlak mnie trafia jak muszę ze swoimi maleństwami iść na plac osiedlowy, a tu też stare konie aby huśtają przez ogrodzenie, bawią się, piją i dewastują zabawki pod okiem tzw monitoringu

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Wszystko to prawda. Dodam jeszcze,że młodzież 12-16 przychodzi gdy są małe dzieci wulgarnie sie odzywa, niszczy plac (trampolina była 3x zepsuta), śmieci na uwagi starszych nie reaguje itp. Kamery sa tak ustawione że nie obejmuja istotnych czesci placu. Pomysł placu dobry niestety niedopracowany.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Jeszcze chwila i będą otwierać każdą zalatana dziure w jezdni to roboty dla tego duetu na 10 000 lat

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Slucham …… …….max. I wyszlo e budowa 7 ki to inwastycja miasta ????????
A burniszcz mowi ze ulatwi to zycie mieszkancom Olsztyn a i Warszawy mieszkający m w Mławie jednak to lotnisko dla nich bardziej by sie przydalo
Czas ze sceny zejść

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Po minach nie widać że są zaniepokojeni decyzją Wojewody w wiadomej sprawie. Krawat przewodniczącego licuje z koszulą złotoustego – czyli o dwóch takich co ……

Feli
Feli
2 lata temu

Ale szopka, już piaskownice otwieracie ze wstęgami, żenujące

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Feli

Jak szopka. To jakie to zwierzęta przy żłobie ?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Panowie przestańcie tak świecić tymi łysinami. Przykryjcie te łysiny czapeczkami reklamowymi, bo blask taki bije że aż razi p[o oczach. Panie Oślizlok, a co na te bieganie po imprezach w godzinach pracy, powie Pański pracodawca???

brawo
brawo
2 lata temu

lepiej wstęgi niech przecina niż podpisuje głupie ustawy i powołania na stanowiska

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  brawo

Tak, masz rację.
Do przecinania wstęg nie trzeba mieć kwalifikacji i rozumu.

Olo
Olo
2 lata temu

Wstęga przecięta, kampania rozpoczęta!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

„Z tej okazji szkoła przygotował specjalny program artystyczny,,, – czyż nie przypomina to pewnego, małego państwa na wschodzie Azji, którego przywódca ma na głowie jakiegoś zwierzaka?
Władze samorządowe chyba są właśnie od tego, żeby dbać o miasto i jego mieszkańców, bo przecież robią to z naszych pieniędzy.
Pan burmistrz już i tak wyżej s… niż głowę ma i naprawdę nie ma mu za co dziękować

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Lubu dubu luby dubu
1 plac powstał za nasze pieniadza a w zasadzie kredyt wiec burmistrzowi w zasadzie to ie ma za co dziękować bo zlozenie podpisu pod umową to jego …….obowiazek
2 pan zadeklarował sie ze startuje w wyborach wiec przypominam bo ostatnio malo pan sprawdza co tam w aktach prawnych popisano (bo nie smie przypuszczac ze czyta i nic nie do……)
Ordynacja zabrania panu prowadzenia kampanii wyborczej w placowkach oswiatowych wobecich wychowankow i z ich udziałem
3 po co ciagnac media na otwarcie czegos co działa od 3 tygodni trzeba bylo kazdy szczebelek oddawac oddzielnie bylo by wiecej
4 plac jest a boisko zdemolowane moze czas w tym miescie zrobic cos kompleksowo jak należy nie na….byle zdiecie bylo
5 czy oprócz wziecia redytu pozyskał pan jakies srodki a tą INWESTYCJĘ choc troche z zewnatrz jak w innych miastach moze choc 10 15%nie yak jak inni50 75%
7

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x