Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dariusz Węcławski odwołany ze stanowiska dyrektora KOMR w Dąbku


Wieloletni dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku Dariusz Węcławski został z tej funkcji zwolniony. Zarząd Województwa Mazowieckiego, 17 kwietnia br. podjął uchwałę w sprawie cofnięcia zgody na zatrudnienie i powierzenie stanowiska dyrektora tej podlegającej samorządowi wojewódzkiemu placówki. Czynności z zakresu rozwiązania stosunku pracy z Dariuszem Węcławskim dokona Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Uchwała podjęta przez zarząd nie zawiera żadnego uzasadnienia, ani nie podaje powodów takiej decyzji. Powodów rozwiązania stosunku pracy z Dariuszem Węcławskim nie podaje również rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego Marta Milewska, odsyła jedynie do wspomnianej uchwały zarządu, choć od podjęcia wspomnianej decyzji minęło już 3 tygodnie. Żaden komunikat w tej sprawie nie pojawił się też na oficjalnej stronie internetowej ośrodka, ani na facebookowym profilu. Sprawa jest o tyle zastanawiająca, że Dariusz Węcławski kojarzony był z Polskim Stronnictwem Ludowym, od lat sprawującym władzę w sejmiku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
3 lata temu

Ukladady i ukladziki. Tyle w temacie

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Paweł

Do tych układów i układzików tworzonych przez ludzi bez względu na opcje polityczne i gubiących ludzi – wiersz Czesława Miłosza KTÓRY SKRZYWDZIŁEŚ:
Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego.
Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi,że jeszcze jeden dzień przeżyli,
Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.
Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x