Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przybyło drzew w mławskim lesie


26 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział we wspólnym sadzeniu lasu z leśniczymi pod hasłem ,,Kształtujemy krajobraz lasu mławskiego”. Akcja została zorganizowana przez Nadleśnictwo Dwukoły w ramach inicjatywy ,,Sadzimy 1000 drzew na minutę”.


Po wysłuchaniu krótkiego instruktarzu z zasad sadzenia drzew udaliśmy się pod opieką leśnika na wyznaczony teren odnawiania lasu. Uczniowie dobrani w pary samodzielnie sadzili młode drzewka – sadzonki sosny dwuletniej. Dzieci mogły liczyć na pomoc leśniczych, którzy czuwali nad sprawną organizacją. Dla uczniów to doskonała szansa poznania pracy leśnika, możliwość przekonania się jak powstaje las, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszego miejsca zamieszkania, w jaki sposób leśnicy dbają o rozwój drzewostanów na terenie Nadleśnictwa Dwukoły oraz rekreacja na świeżym powietrzu.

Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy wzięli udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy. Następnie spacerkiem przez pachnący żywicą las przeszliśmy do szkółki leśnej w Krajewie, gdzie odbyło się wręczenie certyfikatów oraz wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Leśne koło fortuny” sprawdzając swoją wiedzę o lesie. Podczas tej bezcennej lekcji ekologii wszyscy uświadomiliśmy sobie, że życie przemija, a świat przyrody jest trwały, niezmienny. Dbajmy więc o nią! Dołączmy do leśników i wraz z nimi posadźmy kolejne drzewa!

Źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x