Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kuciejczyk śladami Malinowskiego po raz szósty


Bronisław Malinowski to wyjątkowa postać w historii polskiej lekkiej atletyki. Wielki specjalista od biegu na 3000 metrów z przeszkodami, na igrzyskach olimpijskich wywalczył dwa medale. W Moskwie stanął na najwyższym stopniu podium.

Świetnie rozwijającą się karierę przerwał tragiczny wypadek na moście w Grudziądzu. Lekkoatlety nie udało się uratować – do dziś należą do niego rekordy Polski na kilku dystansach. Pamięć wybitnego zawodnika uczczono na wiele sposobów, imieniem Malinowskiego nazwano kilka szkół oraz most na Wiśle w Grudziądzu. Rozgrywany jest także szereg imprez sportowych – jedną z nich jest, przeprowadzony już po raz szósty, półmaraton Grudziądz – Rulewo.

We wszystkich edycjach uczestniczył  Henryk Kuciejczyk z Szydłowa. W tej edycji wraz z nim na starcie stanęło 793 zawodników.  Główne trofeum zgarnął Adam Głogowski. Reprezentant Atc-cargo Teamtri Warriors pokonał odcinek o długości 21 kilometrów w godzinę, trzynaście minut i dziewięć sekund. W walce o prymat okazał się lepszy od Macieja Zagórnego i Daniela Dulskiego.

Szydłowianin miał swój określony cel na zawody – plan udało się w pełni zrealizować. W klasyfikacji generalnej uplasował się na czternastej pozycji. Natomiast w kategorii wiekowej M-50 był drugi, przegrał jedynie ze Zbigniewem Bartkowskim. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła czterdzieści pięć sekund.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x