Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mrówka Mława oferta gazetka promocje
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Kuciejczyk śladami Malinowskiego po raz szósty


Bronisław Malinowski to wyjątkowa postać w historii polskiej lekkiej atletyki. Wielki specjalista od biegu na 3000 metrów z przeszkodami, na igrzyskach olimpijskich wywalczył dwa medale. W Moskwie stanął na najwyższym stopniu podium.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Świetnie rozwijającą się karierę przerwał tragiczny wypadek na moście w Grudziądzu. Lekkoatlety nie udało się uratować – do dziś należą do niego rekordy Polski na kilku dystansach. Pamięć wybitnego zawodnika uczczono na wiele sposobów, imieniem Malinowskiego nazwano kilka szkół oraz most na Wiśle w Grudziądzu. Rozgrywany jest także szereg imprez sportowych – jedną z nich jest, przeprowadzony już po raz szósty, półmaraton Grudziądz – Rulewo.

We wszystkich edycjach uczestniczył  Henryk Kuciejczyk z Szydłowa. W tej edycji wraz z nim na starcie stanęło 793 zawodników.  Główne trofeum zgarnął Adam Głogowski. Reprezentant Atc-cargo Teamtri Warriors pokonał odcinek o długości 21 kilometrów w godzinę, trzynaście minut i dziewięć sekund. W walce o prymat okazał się lepszy od Macieja Zagórnego i Daniela Dulskiego.

Szydłowianin miał swój określony cel na zawody – plan udało się w pełni zrealizować. W klasyfikacji generalnej uplasował się na czternastej pozycji. Natomiast w kategorii wiekowej M-50 był drugi, przegrał jedynie ze Zbigniewem Bartkowskim. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła czterdzieści pięć sekund.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500