Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza długa majówka. Sezon narodowego sportu rozpoczęty


Choć piłka nożna potrafi zgromadzić przed ekranami miliony rodaków, zwłaszcza gdy nasi mają choćby niewielką szansę by próbować wbić się do światowej czołówki, to jednak jest to tylko okazjonalny zryw. Wiosną, niechże tylko się ociepli i nie pada, a rusza nasz prawdziwy, narodowy sport.

Z piwnic, balkonów i garaży wyciągamy nieco zakurzone ruszta, przecieramy je, a potem śmigamy na zakupy. Jak Polska długa i szeroka, na podwórkach, działkach, nad wodą, w leśnych wiatach a czasem na balkonach nozdrza łechce intensywny zapach smażonych przysmaków. Kaszanki, kiełbaski, boczki, karkówki, bywa że rybki, banany, warzywa lub tylko chlebek, spokojnie opiekają się na rusztach, zapijane wedle upodobań – piwem, czystą, colą lub sokiem. Grill to też powszechna  forma spotkań towarzyskich i imieninowo – urodzinowo – bezokazjonalnych. Wyniki badań wskazują, że grillowanie stało się ulubioną formą spędzania czasu w ciepłe dni i stołowania poza domem, a powszechnie wiadomo, że świeże powietrze zaostrza apetyt. Nic to jednak, odchudzać się będziemy od jutra. Zresztą, dla wegetarian przemysł grillowy też ma ofertę, jak warzywne szaszłyki czy inne bezmięsne przysmaki.  Jak wynika z badań  niemal 80% z nas w sezonie grilluje regularnie. Czyż ta żartobliwa nazwa „narodowy sport” nie jest w pełni uzasadniona?

Z powszechności zjawiska należałoby się właściwie tylko cieszyć. Świeże powietrze, rodzinne grono lub znajomi i przyjaciele, to dobra okazja do prawdziwych kontaktów, takich normalnie ludzkich. I dajemy radę na godzinkę oderwać się od ekranu komputera i zminimalizować użycie smartfonów i tabletów. Poza oczywiście uwiecznieniem tych chwil i wrzuceniem ich na fb. Jest jednak też druga strona medalu. Pomimo, że grillowanie jest tak powszechne, nie oznacza, że wszyscy muszą lubić długotrwały i natrętny zapach smażonego, zwłaszcza gdy ogień zajrzy nam za bardzo do potrawy. Pomyślmy o tym zanim rozpalimy grilla na balkonie, czy pełnym spacerowiczów brzegu jeziora. A może warto by po grillu ruszyć na potańcówkę w miejskim parku? Bo ten sezon też się dziś rozpoczyna.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x