Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzy wnioski dla Ratowa, jeden dla parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie


Samorząd Województwa Mazowieckiego podzielił ponad 200 tys. zł na organizację imprez kulturalnych i turystycznych w subregionie ciechanowskim. W obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowanie trzech zadań otrzymało Ratowo, jednego parafia pw. Św. Stanisława BM w Mławie. Żadna organizacja z terenu powiatu mławskiego nie uzyskała dofinansowania na imprezy, które dotyczą turystyki i krajoznawstwa.


W obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego do podziału było 2,6 mln zł. W konkursie w zakresie turystyki i krajoznawstwa – 1,4 mln zł. W sumie do obu konkursów samorządu Mazowsza zgłoszono 668 projektów.

W konkursie dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowanie przyznano na realizację 10 przedsięwzięć z subregionu ciechanowskiego. Wybrane inicjatywy otrzymają wsparcie w wysokości 168 tys. zł. Dofinansowanie w wysokości 46 tys. zł zostało przyznane również na 3 projekty z subregionu ciechanowskiego, które dotyczą turystyki i krajoznawstwa.

W obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego z terenu powiatu mławskiego dofinansowanie otrzymały

1/ Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo,  na zadanie: Zwiedzanie zabytkowego zespołu  klasztornego w Ratowie z XVIII w. z elementami happeningu teatralnego pt. „Ratowo – czas zatrzymany w murach”  w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 – kwota 9 tys. zł.

2/ Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo na zadanie: Sympozjum popularnonaukowe pod hasłem „Rok 1918 w powiecie mławskim”  – kwota 8 tys. zł

3/ Kościół Rektoralny Sanktuarium  Diecezjalne św. Antoniego z Padwy na zadanie: Widowisko historyczne „Ratowo 1920” upamiętniające wydarzenia z 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920-1921 – kwota 18 tys. zł.

4/ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Stanisława BM w Mławie na zadanie: Upamiętnienie Henryka Klemensa Sokalskiego i innych młodych bohaterów Ziemi Mławskiej 1918 roku – kwota 20 tys. zł.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x