Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PKP wyremontuje budynki stacji na Brackiej


Mława: PKP wyremontuje budynki stacji na BrackiejNiszczejące od wielu lat budynki stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej zostaną wyremontowane i zabezpieczone przed dalszą destrukcją. Ich właściciel, czyli PKP już porozumiał się z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków i opracowuje dokumentację techniczną prac remontowych.

– Prace remontowe, zgodnie z decyzją konserwatora, zostaną przeprowadzone w 3 budynkach: warsztacie napraw, dyspozytorni wąskotorowej transportowej i dawnej dyspozytorni. Zakres prac obejmuje m.in. uzupełnienie ubytków tynku, wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji dachu oraz zabezpieczenie otworów okiennych i drzwiowych. Posiadamy już odpowiednie pozwolenia konserwatorskie i zleciliśmy opracowanie dokumentacji technicznej – informuje Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PK S.A.

Budynki stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej od wielu lat wymagały remontu i zabezpieczenia. Wielokrotnie były one dewastowane, dochodziło tam do włamań i kradzieży. Majątkiem MKD dysponowała gmina Krasne i to właśnie ona  ostatecznie zabrała lokomotywy i tabor z mławskiej stacji w kwietniu 2017 r.

PKP jako właściciel majątku zwracało się do samorządów, na których terenie znajdują się nieruchomości związane z funkcjonowaniem Mławskiej Kolei Dojazdowej z propozycją ich nieodpłatnego przekazania, pod warunkiem przeznaczenia ich na zadania związane z transportem i turystyką. Nasz urząd miasta nie był zainteresowany taką propozycją. Nie powiodła się też inicjatywa grupy pasjonatów kolejki, aby uruchomić na pewnym odcinku torowiska turystyczny ruch drezynowy.

Co zrobić z majątkiem pozostałym po Mławskiej Kolei Dojazdowej, wydaje się, że nie wie również w tej sytuacji PKP. Planowane obecnie prace mają jedynie charakter zabezpieczający budynki. Na tym etapie nie ma żadnej decyzji odnośnie ich ewentualnego przeznaczenia czy wykorzystania.

W tym miejscu warto przytoczyć taką ciekawostkę. Mianowicie od wielu lat na stojących znakach drogowych, umieszczona jest tabliczka wskazująca, że w Mławie znajduje się  Muzeum kolejki wąskotorowej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
59 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Egon Olsen
Egon Olsen
2 lata temu

Takie tam zagranie że coś robimy. Jak to mówią, z g..na bicza nie ukręcisz. Za parę lat okaże się że budynki zagrażają zawaleniem lub same się zawalą ? Może przez przypadek dostaną samozapłonu ?! Kto wie… I już mamy grunty pod „Mieszkanie+” No a kto dla miasta je pobuduje, jak nie nasi rodzimi pseudobiznesmeni, co chama nie mogą z siebie wypędzić nawet obwieszeni złotem i w samochodzie za 500 tyś. A jeżeli chodzi o symbol Mławy, to już od dawna jest nim WIELKI SMRÓD jaki wąchają przyjezdni od strony Uniszk Zawadzkich oraz Kosin. Proponuję promocję miasta w formie wielkiego nosa z zatkniętą klamerką – „Rozwąchaj się w Mławie”.

Popieram
Popieram
2 lata temu

Ciągle Bruździak to, Bruździak tamto.
Dajcie mi już spokój.
Wasz atak na niego stał się nudny.
Facet stara się pomóc, w bardzo poważnych sprawach.
Bo jeśli Wam odpowiada zapach kurzego smrodku, to gratuluję Wam
„miłego” wąchania na każdy dzień.
Kurnikarze w tym czasie, upadają się zapachem forsy, tak forsy i to niemałej .
Cenię Bruździaka za fachową wiedzę, roztropność i opanowanie.
Wobec tego panie Krzysztofie, proszę by działał Pan dalej i nie cofnął się o krok wstecz pod naporem opłacanych krytykantów.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Popieram

Popieram Popieram! Tym bardziej,że te zarzuty pojawiają się w sprawach nie na temat związany z komentarzami pod konkretnymi artykułami zakłócając lub przekrywając ich zasadniczy temat czego przykładem jest PKP wyremontuje budynki stacji na Brackiej.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Panie Prezesie proszę przestać popierać samego siebie, bo tak wygląda Pańskie działanie. Ja nie stosuje metod aby przykrywać Pańskie posty, chodzi mi po prostu o stan faktyczny i prawny Pańskich działań. Powinien Pan zauważyć, że większość pracowników i Radnych w okolicznych Gminnych Urzędach mają Pańskich działań DOŚĆ.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

W przeciwieństwie do zwykłych mieszkańców a nawet i dużej części radnych i pracowników okolicznych Urzędów Gminnych. Ciekaw jestem skąd Szanowny Pan Anonimowo bierze te dane i skąd Pan ma pewność,że to Pana czasami nie mają już DOŚĆ? Niech Pan się pokarze ze swoją działalnością pod własnym nazwiskiem to wtedy wszystko będzie jasne. Czyżby Pan się wstydził swojego nazwiska,rodziny,swojej pracy,piastowanego stanowiska czy prowadzonej działalności gospodarczej i społecznej?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Widzę,że Panu trzeba cierpliwie powtarzać i tłumaczyć oczywiste fakty. Przecież popierając Popieram nie popieram samego siebie tylko stanowisko zawarte w komentarzu Popieram do czego mam chyba prawo tak jak każdy. Zwłaszcza dotyczy to tych nudnych ataków smakujących jak odgrzewane kotlety i osób upajających się zapachem naszego smrodku bo do tego,że Pan pisze nie na dany temat to już można się przyzwyczaić i Pan to też może w końcu dostrzeże pisząc coś na temat stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej na Wólce. Było by mi osobiście bardzo miło gdybym mógł poznać Pana zdanie na ten temat podobnie jak jest mi miło czytając pozytywną ocenę mojej osoby,która jednak Pana mierzi i to rozumiem.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Panie Anonimowo czyżby Pan raczył coś sugerować, jakieś sprzeczne z prawem moje działania? Jeżeli tak to proszę o dowody. A może Pan raczy zabadać przyczyny takiego podejścia do mojej osoby części , a nie większości pracowników i radnych okolicznych gmin? Czeka też na konkretne dowody i przykłady takich sytuacji ale na konkretnych przykładach a nie jakiś ogólnych insynuacjach.

Po kolejowemu
Po kolejowemu
2 lata temu

Najważniejsze jest Krzysztofie, to że starasz się uratować kolejkę.
Ogrom pracy wykonałeś.

Maria
Maria
2 lata temu

dobra ochrona i będzie porządek

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Maria

No właśnie i O TO CHODZI! To jest sedno całej sprawy i konkretny głos w dyskusji ze wskazaniem jednego ze sposobów rozwiązania tego problemu. Tylko dlaczego nikt tego do tej pory nie zrealizował?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pozostaje zadać Panu Prezesowi kilka pytań: 1. czy nadal jest aktualna, sprawa wiaduktu nad M.K.D. 2. Czy nie jest Panu wstyd za Bieżuń. 3. Ile osób członków liczy Stowarzyszenie które Pan prowadzi. 3. proszę za znajomć Mławian ze składem Zarządu Stowarzyszenia. 4. Kiedy odbyło się Walne Zebranie Członków. 5. Jakie osoby wchodzą w skład Komisji Rewizyjnej. 6. proszę przedstawić ostatni wpis o ważności działań Pańskiego Stowarzyszenia z KRAJOWEGO REJESTRU STOWARZYSZEŃ, ALBO INNY DOKUMENYT KTÓRY POTWIERDZI WAŻNOŚĆ PAŃSKICH DZIAŁAŃ. No i za takie posty pod adresem PKP, zostanie Pan z pewnością stróżem aby znowu nie zniszczono tych budynków??–i ostatnia kwestia która się nasuwa chyba nie tylko mnie, kiedy przestanie Pan wreszcie „bruzdzić” i przynosić wstyd nie tylko sobie, bo o tej Bezpiecznei 7-ce, której budowę, wstrzymał Pan na ładnych parę lat, mławianie nie zapomną, i zajmie się pracą a nie bujaniem w obłokach.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie Anonimowo! Z chęcią,zgodnie z prawda i szczerze bym chciał Panu na te zadane pytania odpowiedzieć ale proszę o podanie adresu pod jaki ma je wysłać i do kogo. Pan doskonale wie, że w przypadku wniosku o udostępnienie informacji publicznej, a taki charakter ma Pana wpis musi on spełniać określone wymogi łącznie ze złożeniem podpisu do czego Pana niniejszym wzywam w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.Swoją drogą cały czas się zastanawiam jak się Pan będzie czuł i jak się Pan zachowa gdy po jakimś czasie dowiemy się kim jest osoba ukryta pod Anonimem?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Panie Prezesie. Prawda i szczerosc w Panskim wykonaniu, brzmi niewiarygodnie, na wszystkie zadane pytania, znam odpowiedz, ale chodzi mi o to aby zapoznal Pan z to prawdo czytelnikow i bywalcow portalu codziennik.pl. i to jestten adres, na ktory mozna dac odpowiedziec, aby z to Pansko prawdo zapoznali siemlawianie…znajoc prawde bede sie czul znakomicie!!! Tak wiec czekam na odpowiedz, moze Pan odpowiedziec w ciagu 7dni….

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeżeli Pan zna te wszystkie odpowiedzi to po co Pan pyta? Po prostu proszę je upublicznić na tym portalu zamiast coś między wierszami insynuować bo to jest coraz bardziej nudne i wątpliwej jakości przypominające doskonale znane metody eliminowania niewygodnych ludzi z życia publicznego. A więc proszę wyciągnąć te swoje asy z rękawa poprawiając swoje samopoczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku czy raczej,,,?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Te wykropkowania trochę brzmią groźnie.Można wiedzieć co one oznaczają?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Żeby nie być posadzony o unikanie odpowiedzi lub czegoś ukrywanie i nie czekając dłużej mimo upływu długiego okresu czasu na ujawnienie informacji i danych przez Pana Anonimowo udzielam niezbędnych odpowiedzi na zadane pytania.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt.1. Sprawa wiaduktu nad MKD jest jak najbardziej aktualna gdyż jego realizacja znajduje się w ważnej decyzji środowiskowej i jest szansą na jego przekształcenie w przyszłości w pełen węzeł drogowy gdy wszyscy przekonają się na temat funkcjonalności przyjętych rozwiązań w praktyce. Każdy kto choć trochę zerknął w przyjęty program rozbudowy DK7 do parametrów drogi ekspresowej może przeczytać,że obecnie spełniać on będzie dodatkowe funkcje przejścia dla zwierząt razem z zabytkowym szlakiem MKD.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt.2. Nie mi absolutnie za sugerowany przez Pana Anonimowo wstyd za Bieżuń. Komu w rzeczywistości może być wstyd za Bieżuń to okaże się w niedalekiej przyszłości. Podczas sesji Rady Gminy ograniczyłem się do przedstawienia plusów i minusów 2 wersji uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu gminy Bieżuń i to do szacownych radnych należał wybór ostatecznej wersji i sposobu jak najszybszej jego realizacji by bardziej racjonalnie podejść do dalszej rozbudowy ferm hodowlanych uwzględniając liczne lokalne uwarunkowania.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt. 3. Obecnie Stowarzyszenie liczy 4 członków i jest to wystarczająca ilość do sprawnej działalności zgodnie z wymogami ustawowymi określającymi minimalną liczbę członków w ilości 3 osób dla tego typu stowarzyszeń.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt.4. Zarząd Stowarzyszenia skład się z 3 osób,w tym prezesa,wiceprezesa i członka zarządu.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt.5. Ostanie Walne Zebranie Członków, a właściwie Walne Zgromadzenia Członków /WZC/ odbyło się 17 maja 2018 roku zaś poprzednie w dniu 4 lutego 2017 roku.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Przepraszając za omyłkowe wpisanie numerów udzielonych odpowiedzi proszę o dokonanie zamiany udzielonych odpowiedzi i zastąpienie treści nr.5 treścią nr. 4.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dopiero teraz zauważyłem,że sam Pan Anonimowo zagmatwał sprawę numeracji zdając dwa pytania pod tym samym numerem 3. Trzymajmy się więc przyjętej przez Pana Anonimowo numeracji gdyż tak trochę to nie wypada tak kogoś zbytnio poprawiać licząc na to,że ten ktoś sam poprawi swoje błędy.A więc ostatecznie proponuję przyjąć,że odp. na pyt. nr. 4 jest odpowiedzią na pytanie nr. 3A zaś odpowiedź nr. 5 jest odpowiedzią na pytanie nr. 4.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp.na pyt. nr. 5. Stowarzyszenie zgodnie z ustawą z nie powołało Komisji Rewizyjnej.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odp. na pyt. nr. 6. Ostatni wpis, a właściwie wypis czyli zaświadczenie z rejestru stowarzyszeń nosi datę 23 kwietnia 20108 roku, znak: Or.512.7.2018 i w pkt.5 potwierdza,że przedstawicielem reprezentującym stowarzyszenia jest Prezes Stowarzyszenia – Krzysztof Bruździak

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kontynuując odpowiedź na pyt. nr. 6 i w jego uzupełnieniu pragnę dodać,że zgodnie z wydanym zaświadczeniem m.in. celem Stowarzyszenia jest:

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.7-Prowadzenie za pośrednictwem strony internetowej i środków masowego przekazu działalności informacyjnej o stanie i planach rozwojowych istniejącej infrastruktury, zabytków, prowadzonych postępowaniach administracyjnych, stanie środowiska i jego zagrożeniach oraz wszelkich innych uwarunkowaniach prawnych, ustawowych, legislacyjnych i planistycznych.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.6-Prowadzenie dostępnymi środkami ocen stanu środowiska i przedkładanych raportów o oddziaływaniu na środowisko pod kątem wpływu planowanych przedsięwzięć na środowisko z uwzględnieniem powstających zagrożeń ekologicznych i środowiskowych.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.5-Ochrona, zabezpieczanie i zagospodarowanie istniejących zabytków techniki, zabytkowych układów komunikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem Mławskiej Kolei Dojazdowej oraz wszelkich innych obiektów dziedzictwa narodowego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.4-Prowadzenie aktywnych działań i wspieranie inicjatyw obywatelskich w zakresie technicznej rewitalizacji obiektów zabytkowych i zabytków techniki oraz przywracanie ich znaczenia dla obszarów wzdłuż szlaków komunikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem turystki.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.3-Udział w kształtowaniu strategii, programów i koncepcji rozwojowych w zakresie poltyki przestrzennej, planistycznej, transportowej, ekologicznej, ochrony przyrody, środowiska na każdym szczeblu władzy państwowej i samorządowej.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.2-Udział w prowadzonych postępowaniach administracyjnych w sprawach wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wydawania decyzji o warunkach zabudowy i decyzji zezwalających na budowę i eksploatację planowanych przedsięwzięć.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pkt.1-Działalność na rzecz ochrony środowiska prowadzona zgodnie z prawem ze szczególnym uwzględnieniem realizacji inwestycji i eksploatacji instalacji mogących oddziaływać na środowisko i stwarzających potencjalne zagrożenia ekologiczne.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Poniżej podaję tylko 7 celów działania z 16-stu ujętych w wydanym zaświadczeniu o wpisie Stowarzyszenia Przyjazna i Bezpieczna 7-ka,które w najbliższym czasie będą modyfikowanie i aktualizowane dla ich dostosowania do zmieniającej się sytuacji i warunków działania.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odnosząc się do sugestywnej oferty pracy Pana Anonimowo to z chęcią ją przyjmę gdyż z pewnością zwiększy ona skuteczność podejmowanych działań na rzecz Mławskiej Kolei Dojazdowej zaś co do ostatniej poruszanej kwestii to czas pokaże kto u nas najwięcej nabruździł przynosząc wstyd nie tylko sobie ale przede wszystkim Mławie i rzecz zasadnicza niech Pan Anonimowo w końcu raczy zrozumieć i zauważyć,że prawdziwymi sprawcami wstrzymania budowy, a raczej rozbudowy DK7 do parametrów trasy ekspresowej S-7 są inne osoby i organy co udowodniło prowadzone dotychczas postępowanie w ramach którego były uchylane wydawane błędne decyzje naruszające obowiązujące prawo i przepisy przez organy do tego uprawnione.

oburzona
oburzona
2 lata temu

Tak właśnie, ludzie od peintbala biegali bezmyślnie i niszczyli wagony, pociągi, budynki. Z dziką przyjemnością wyładowywali się na tych obiektach. Po każdej tego typu schadzce obiekt niszczał coraz bardziej. Również chciałabym się dowiedzieć jakim prawem to robili i kto na to zezwolił? Uważam, że w obliczu nadchodzących wyborów niektórzy decydenci mieliby co nieco do powiedzenia.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Z ciekawością przeczytałem posty wybitnego znawcy Pana Krzysztofa Bruzdziaka, które są laurką dla samego siebie, jedno osobowego członka a zarazem Prezesa Stowarzyszenia Przyjazna i Bezpieczna 7-ka. I wszystko było by fajnie, ale od czego jest internet aby zapoznać się z działaniem w/w Prezesa, którego terenem działania jest całe woj. mazowieckie, a w szczególności okoliczne gminy i miasta; MOŻNA PRZECZYTAĆ CIEKAWE RZECZY, na temat tej działalności i tak 10 .11.2017r Kurier ŻUROMIŃSKI zamieścił ciekawy artykuł pod znamiennym tytułem cyt.” ZNOWU bruzdził BRUZDZIAK „, który ze swą pomocą zawitał do Bieżunia na posiedzenie Rady Gminy i przedstawił Radnym propozycję jednolitego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy, oczywiście Radni mając przed sobą takiego fachowca, z tej rady skorzystali, ale diabeł tkwił w szczegółach, i kiedy Burmistrz Gminy zaczął szukać wykonawcy na realizację tego planu okazało się że takich brak, wtedy Prezes zaczął zapewniać że jest w stanie pomóc Gminie i znajdzie takich fachowców i to nie drogo, ale Rada tych zapewnień nie przyjęła i odrzuciła propozycje Prezesa. A Pan Prezes zaczął dalej „bruzdzić” w terenie, a to w Gminie Wieczfnia, w Lipowcu, w Wiśniewie, w Grudusku, nawet w Płońsku, gdzie prawdopodobnie załatwił zmiany w budowie obwodnicy Płońska. Na Sesji Rady Gminy Wieczfnia, odpowiadając na pytanie Radnego stwierdził że Stowarzyszeni ma siedzibę w jednym z Mławskich CPN /fałsz/. c.d.n

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie Anonimowo bardzo Pana przepraszam,że dopiero w tej chwili z takim opóźnieniem umieszczam ten komentarz ale w pierwszej kolejności musiałem zmyć z siebie w wannie te wszystkie brudy, błoto i kurz który na mnie osiadł w ostatnim okresie czasu, co wszyscy mogą poświadczyć spoglądając na maski samochodów, myjąc często grzebienie po czesaniu czy lecząc jakieś chroniczne zapalenia dróg oddechowych i jakby nam jeszcze było mało naszych rodzimych pyłów PM 2,5 i PM 10 liczonych w setkach ton rocznie na naszych okolicznych terenach, to jeszcze do naszego kraju zaczął docierać pyły aż znad Sahary a nam się wmawia,że wszystko zamyka się w granicach działek i nie ma nic szkodliwego i CO SZANOWNY PAN NA TO?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Panie Prezesie, pieknie Pan pisze, ale spotykajac Panski samochod na miescie, wydaje mni sie , ze ostatnio kosmetyke przeszedl jakies 2 lata temu, dobra rada zadbal Pan o siebie, ale prosze zadbac i o pojazd ktorym sie Pan porusza, bo jego widok swiadczy o Panu.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dziękując za wyrazy uznania dla mojego pisania mam propozycję żeby zamiast spotykania się z moim samochodem na mieście raczył się Pan spotkać ze mną osobiście podchodząc i mówiąc cześć jest Anonimowo. Chociaż i nawet w tym przypadku Pan się jednak myli gdyż to nie jest mój samochód na korzystanie z którego jestem jednak skazany z powodu licznych uwarunkowań.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Mam nadzieję,że o mnie świadczy bardziej to co staram się robić, a nie to mityczne BMW nówka,które miałem dostać w prezencie od inwestorów będąc w nim widzianym na rozjazdach poza Mławą zaś ten strucel, którym się obecnie poruszam jeżdżąc na rezerwie to tak dla niepoznaki.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Jeżeli Pan jest tak spostrzegawczy to powinien Pan również zauważyć to,że od kilku lat chodzę w tych samych ubraniach jak np. w tym żółtym blezerku znacznie ułatwiającym mi życie. Wystarczy,że wyjdę na DK7 łapiąc okazję do W-wy i z powrotem, by część kierowców sama się zatrzymała proponując podwiezienie na łebka. I wtedy mam okazję podróżować wypasioną BMK-ką, czy nawet Bentleyem.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Postaram się jak tylko będę mógł spełnić Pana prośbę zarówno o zadbanie siebie jak i o kosmetykę pojazdu,którym się poruszam w miarę posiadanych możliwości,które jednak jak już wspomniałem mam w chwili obecnej ograniczone. Nie miałbym nic przeciwko temu,żeby Pan zasponsorował taką kosmetykę tego pojazdu jeżeli tak on razi Pana doznania estetyczne, a i mogło to by dobrze świadczyć o Pana osobie. Można przecież to zrobić anonimowo podając w odpowiedzi na portalu adres gdzie mam się stawić.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie Anonimowo! Czy nie przesadza Pan aby z tymi sarkastycznymi pochwałami w postaci wybitnego znawcy? Moje posty to raczej nie laurka ale przywołanie sytuacji w oparciu o dokumenty uprawniające do takich sformułowań. Dziękuję Panu za przywołanie artykułu prasowego pt. Znowu bruździł Bruździak o którego publikacji dowiedziałem się dopiero teraz i co do którego mam uzasadnione podejrzenia czy jest w zgodzie zarówno z zasadami etyki dziennikarskiej jak i zasadami współżycia społecznego. Jak słusznie raczył Pan zauważyć diabeł tkwi w szczegółach zaś obserwowane reakcje na prowadzoną działalność dowodzą po prostu jej skuteczności czego przykładem są ostanie 4 decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C-nowie uchylające środowiskowe decyzje zezwalające na budowę ferm wydane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń. Przecież gdyby te decyzje były wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami nikt ich by nie uchylił. Nie będę już przypominał w tej chwili podobnych decyzji uchylonych w ubiegłym roku.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nawiązując do użytego przez Pana określenia: „A Pan Prezes zaczął dalej bruździć w trenie” to proszę jak zwykle o konkrety żebym się mógł do nich odnieść a zaręczam,że wyjaśnienia nie będą zbyt optymistyczne w opisie naszej gminnej samorządnej rzeczywistości pomijającej zbyt często zdanie i stanowisko jej mieszkańców. I tu już muszę doprecyzować błędne określenie, że prawdopodobnie załatwiłem zmiany w obwodnicy w budowie obwodnicy. Nie w obwodnicy ale na odcinku obejmującym rozbudowę trasy S7 Płońsk-Czosnów, nie ja załatwiłem ale wspólnie i przy udziale Marszałka Województwa Mazowieckiego, GDDKiA, miejscowych władz samorządowych jak i aktywnym udziale samych mieszkańców. A skutki? Proszę bardzo. Po uchyleniu błędnej poprzedniej decyzji środowiskowej zamiast fermy drobiu po prawej stronie trasy E7 w m.Poczernin zaraz za Płońskiem obecnie powstają liczne zakłady i centra logistyczne mające dać zatrudnienie ok. 500 osobom,mieszkańcy sąsiadującego bezpośrednio z trasą bloku dostaną mieszkania w innej lokalizacji zaś widoczne z trasy liczne zakłady handlowo-usługowe i gastronomiczne uzyskały możliwość prowadzenia dalszej działalności zamiast powolnej likwidacji i to wszystko dzięki zatwierdzeniu nowej lokalizacji węzła Poczernin,który w poprzedniej decyzji nie był w ogóle przewidziany. My w okolicach Mławy takiej szansy nie potrafiliśmy wykorzystać przysparzając sobie tylko dalszych kłopotów z realizacją strategicznej dla Mławy Zachodniej Obwodnicy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Przepraszam za błędny wpis wyrazu w trenie zamiast w terenie chociaż może tak naprawdę to mogą być już tylko lamenty nad tym co się stało do chwili obecnej w w tych sprawach.

ciekawostka
ciekawostka
2 lata temu

Ciekawostka: Kto pamięta? W zeszłym roku Mława była „Twoim Miastem” w Faktach RMF FM. Może ktoś oprócz mnie zwrócił uwagę na interesujący opis naszego miasta na radiowej stronie? Zacytuję: „W Mławie podziwiać można między innymi piękną zabudowę. Miłośnicy architektury z pewnością docenią zabytkowe kamienice z końca XIX i początku XX wieku. Historia miasta związana jest także z jedną z pierwszych bitew II wojny światowej. Rokrocznie organizowana jest tutaj inscenizacja wydarzeń z września 1939 roku.
Będąc w Mławie, koniecznie trzeba się też przejechać wąskotorówką czy poznać tajniki lokalnego rzemiosła, prezentowanego na Jarmarku Wojciechowym. Warto zajrzeć także do parku miejskiego, którego historia sięga XIX wieku.”
Pozdrawiam 🙂

jarek
jarek
2 lata temu

gdzie jest ciuchcia symbol maławy? już wiem w ciechanowie! kabaret a o ruiny się kłócą na co to komu wielki zabytek

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  jarek

Panie Jarku! Tak się składa,że wszyscy mimowolnie uczestniczymy w tym kabarecie w tym również Pan zamieszczając ten komentarz. A może Pan wie po co,gdzie dokładnie,dlaczego, w jakich okolicznościach i na skutek czyich decyzji i działań znalazła się ta ciuchcia w Ciechanowie? No i małe sprostowanie gdyż ta ciuchcia nigdy nie była symbolem Mławy,którym jest Herb Miasta Mława z postacią Św.Wojciecha co jednak nie oznacza,że każdy z nas może sobie ustalić według własnego uznania swoje symbole.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Panie Jarku! No i na koniec to nikt się o te ruiny nie kłóci, chyba, że Pan wie więcej niż Pan napisał na ten temat znając głównych adwersarzy to może coś więcej? Wbrew pozorom sprawa jest prosta i wynika wprost z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, zgodnie z którą MKD jako zabytek podlega bez względu na stan zachowania ochronie i opiece sprawowanej zarówno przez jego właściciela/PKP SA/ jak i jego posiadacza/Wójt Gminy Krasne oraz aktualnie władze samorządowe gmin, które ostatnio zdecydowały się z różnych względów na przejęcie poszczególnych odcinków MKD we własnych granicach/. Chyba,że w dalszym ciągu mamy za nic obowiązujące prawo i ustawy i idąc tym tokiem rozumowania to po co właściwie nam te zabytki? Wyburzyć,zrównać z ziemią te okoliczne bunkry, stary młyn na Wólce czy MKD a z czasem to może i obiekt sakralny – żeby nikogo nie urazić samą nazwą – zajmujący tak duży plac na środku Starego Rynku w Mławie?

Agnes
Agnes
2 lata temu

Px-y 48, jeden, jak i drugi były symbolami Mławy.
To samo dotyczy terenu Mławskiej Kolej Wąskotorowej.
Władze(Mławy) dawno temu skreśliły kolejkę z kart historii miasta.
Ba, nawet mają swój plan na zagospodarowanie terenu stacji.
Oczywiście volens nolens władze te mają aspiracje do uczynienia z tego miejsca kolejnego osiedla mieszkalnego.Rzecz w tym i przez przypadek to pominąłem, że zakupem terenu zainteresowany jest lokalny deweloper będący w dobrych stosunkach z władzami miasta.
Dlatego to, wspólnie postanowiono, że osiedle nazywać się będzie: ” Parowozowy zakątek”.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Jesli Pan taki wybitny znawca, nie potrawi odrurznic, znaczenia slowa symbol, od znaczenia slowa Herb, to naprawde niech Pan przestanie pisac te swoje wypociny, i skorzysta z nauk powiedzenia uczyl Marcin, Marcina, a sam….reszte Pan zna.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie Anonimowo! Jednak mam jakieś zasady nie wymagające zbędnych wypocin jak np. to,że nigdy nie daję plusów pod własnym komentarzem i nie daję co kilka dni czy godzin przy kolejnych wejścia minusów dla swoich adwersarzy bo uważając,że nie wypada być sędzią we własnej sprawie pozostawiając to ocenie osobom bezstronnym i czytelnikom portalu. A już na pewno nie uważam się za wybitnego znawcę bo są inni dużo lepsi od mojej osoby.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

No i znowu te ciągoty do ośmieszania czy podważania chociażby czyjejś wiedzy. I po co i w jakim celu? Zamiast łączyć wspólne siły dla innych celów i spraw? Inni nie będąc nawet tymi wybitnymi znawcami potrafią zauważyć te subtelne różnice między słowem „odrurznic” a słowem odróżnić by zrozumieć znaczenie, celowość i stosowność zastosowania przysłowia Uczył MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA. Bardziej wychowawcze jest już śpiewanie piosenki pt. Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje zwłaszcza z dzieciakami.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Niestety trzeba bedzie jeszcze postawić tam kogoś do stróżowania inaczej miejscowi meliniarze zrobią z tego miejsce schadzek i imprez a budynki szybko wrócą do stanu sprzed remontu. To nie może stać tak samo sobie.
Kto w ogole zezwolił pare lat temu na spotkania paintballa na terenie wąskotorówki? To jest dopiero sprawa do rozliczenia odpowiedzialności. Bydynki, kolejka, wagony wszystko usiane zostało śladami po kulkach z farbą. To jest prawdziwy skandal, jak możliwe to było w swietle prawa na terenie zabytku???

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Duże wyrazy uznania należą się odwołanemu ze stanowiska w ubiegłym roku (do czego być może przyczynił się wniosek o odwołanie złożony przez jedno ze stowarzyszeń w C-nowie) Kierownikowi Delegatury w Ciechanowie WUOZ w Warszawie Panu Krzysztofowi Kaliściak za wydane w sierpniu 2016 roku pierwsze decyzje nakazujące przeprowadzenie wymaganych robót budowlanych na terenie Stacji Mława-Wąskotorowa i za determinację,że po ich uchyleniu na wskutek wniesionych odwołań wydał w dniu 12 stycznia 2017 roku ponowne decyzje nakładające na PKP SA i Gminę Krasne obowiązek wykonania przeprowadzenia wymaganych robót i prac budowlanych,które się obroniły na dalszych etapach odwoławczych przy szczególny wsparciu decyzjami Generalnego Konserwatora Zabytków w randze Podsekretarza Stanu w MKiDN Pani Magdaleny Gawin za ca należą się szczególne wyrazy uznania i szacunku.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Obecna sytuacja jest jak się wydaje pokłosiem i efektem zgłoszonego wniosku w imieniu Stowarzyszenia Przyjazna i Bezpieczna 7-ka na II Debacie Społecznej w Mławie odbytej w dniu 3 grudnia 2013 roku, wniosku ujętego w wypracowanych wnioskach, a dotyczącego przeprowadzenia wspólnej inspekcji obiektów zabytkowych na terenie powiatu mławskiego obejmującej MKD. Wojewoda Mazowiecki już 7 stycznia 2014 roku pismem do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zarządził przeprowadzenie kompleksowej kontroli pod przewodnictwem konserwatora z udziałem Wojewódzkiej Inspektora Nadzoru Budowlanego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie również Stowarzyszenie wystąpiło do WM i innych instytucji i organizacji z pismami w sprawie aktualnej sytuacji na MKD w Mławie, w tym dalszych losów jej mienia ruchomego czyli taboru kolejowego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Efekt podobnych decyzji można już teraz zobaczyć w postaci odremontowanego budynku dworca Grudusk-Wąskotorowy. Na Stacji Mława-Wąskotorowa w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone inne długo oczekiwane działania o których obecnie nie czas jeszcze obecnie mówić z różnych względów. Stowarzyszenie Przyjazna i Bezpieczna 7-ka podejmuje szereg działań i interwencji licząc na zmianę stanowisk poszczególnych czynników decyzyjnych co jednak wymaga pewnej dyskrecji no i na dalsze wsparcie i zainteresowanie tematem pasjonatów MKD, mieszkańców no i oczywiście mediów z podziękowaniami za powracanie do tego tematu przez Codziennik Mławski.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Mała uwaga. Znaki informacyjne przy okolicznych drogach wojewódzkich to nie jest ciekawostka ale fakt dobrze rokujący dla zabytkowego układu przestrzennego wraz z obiektami Stacji Mława-Wąskotorowa Mławskiej Kolei Dojazdowej. Prawdziwą ciekawostką jest to,że decyzje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,który oparły się wnoszonym odwołaniom nakładają obowiązek przeprowadzenia wymaganych robót budowlanych zarówno PKP SA jako właścicielowi jak i Gminie Krasne jako posiadaczowi tego zabytku,która – i tu jest ta ciekawostka według obecnie posiadanych informacji – do chwili obecnej mimo jednostronnie wypowiedzianej umowy – jest w dalszym ciągu posiadaczem tych obiektów z uwagi na nie zakończenie całej procedury zdawczo-odbiorczej m.in. jak należy przypuszczać z powodu dużych braków w całej infrastrukturze jak i jej obecnym stanem, za której utrzymanie we właściwym stanie była odpowiedzialna zgodnie z podpisaną umową w 2002 roku jak i optymistycznymi planami i deklaracjami składanymi jeszcze nie tak dawno przez obecnego Wójta Gminy Krasne. Jak widać i słychać mamy to co mamy.

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x