Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jutro pierwsza niedziela miesiąca – sklepy będą otwarte


6 maja przypada pierwsza niedziela miesiąca, zatem zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele oraz święta, która weszła w życie 1 marca br., sklepy są normalnie otwarte. Ustawowy zakaz handlu nie obowiązuje bowiem w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Sprzedam Piec


To czy sprzedawcy przestrzegają obowiązujące prawo, sprawdza Państwowa Inspekcja Pracy. Przyjmuje ona zarówno zgłoszenia telefoniczne dot. łamania tego zakazu, jak i przeprowadza kontrole terenowe. Według wstępnych danych opublikowanych przez PIP w okresie wielkanocnym oraz w kwietniowe niedziele 8 i 15, inspektorzy PIP przeprowadzili ponad 800 kontroli sklepów, które w tych dniach były otwarte (w Wielką Sobotę i Wielkanoc – ok. 50 kontroli, 8 kwietnia – ok. 430 kontroli, a 15 kwietnia – ok. 350 kontroli. PIP nie ma jeszcze pełnych danych dot. ostatniej niedzieli, tj. 22 kwietnia. W związku ze złamaniem zakazu handlu inspektorzy nałożyli 108 mandatów karnych (116 tys. zł), skierowali 41 wniosków o ukaranie do sądu i zastosowali w 86 przypadkach środki oddziaływania wychowawczego.

Zgodnie z nowymi uregulowaniami w 2018 r. będziemy mogli zrobić zakupy jeszcze w 18 niedziel. Sprawdź w naszym kalendarzu, kiedy przypadają.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x