Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Jesteśmy z Was dumni”. Ekonomik pożegnał tegorocznych maturzystów


Dnia 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 11.00. czasu środkowoeuropejskiego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie miała miejsce wzruszająca uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Po raz ostatni jako uczniowie naszej szkoły tegoroczni abiturienci oddali hołd sztandarowi Zespołu Szkół Nr 4 oraz wygłosili słowa roty, uroczyście ślubując wierność wartościom i ideałom, wpajanym młodzieży przez lata nauki. Nie zabrakło serdecznych słów pożegnania oraz życzeń szczęścia, pozytywnych wyników egzaminu maturalnego i wszelkiej pomyślności ze strony pana dyrektora Stanisława Matyjasika, pani wicedyrektor Ewy Frąckiewicz-Szałas, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Przemawiający podkreślali niezmiennie, że każdy z absolwentów współtworzył naszą szkołę i sprawił, że jest ona właśnie taka, a nie inna, dlatego pozostawia on tu już na zawsze cząstkę siebie, a w przyszłym, dorosłym życiu nie raz powracać będzie wspomnieniami do tych młodzieńczych, szczęśliwych lat.

Szczególne wzruszenie wywołały wśród naszych uczniów słowa pani dyrektor: ”Jesteśmy z Was dumni”. Znalazły one swoje uzasadnienie w kolejnej części uroczystości, jaką było wręczenie naszym maturzystom licznych nagród, statuetek, dyplomów i listów gratulacyjnych za godne reprezentowanie naszego mławskiego Ekonomika w konkursach wiedzy, konkursach artystycznych, zawodach sportowych, akcjach charytatywnych, darach krwiodawstwa, pokazach, pracach społecznych itd.

Nagrodę Najlepszego Absolwenta naszej szkoły otrzymała w tym roku Kinga Gawlińska , uczennica klasy IV t, trzykrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, stypendystka projektu „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”, laureatka konkursów ekonomicznych. Nagrody w postaci premii pieniężnej za najwyższe noty i świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Patrycja Banaś (IIIo), Dominika Bukowska IIIo), Agnieszka Kańgowska (IIIo), Patrycja Kocęba (IIIo), Justyna Szatkowska (IIIo), Karolina Kot (IVt) , Natalia Marchlewicz (IVt), Paulina Trzcinka (IIIg), oraz Iza Dzierżanowska (IIIh), która w pięknych słowach podziękowała w imieniu wszystkich tegorocznych absolwentów naszej dyrekcji , wychowawcom , nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pracę i życzliwość, okazywaną uczniom po wielekroć w trakcie ich nauki.

Szkolną akademię uświetniła również krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klas młodszych, nad którymi opiekę sprawowały panie: Joanna Skowronek i Martyna Szczygłowska.

Po zakończeniu uroczystości po raz ostatni uczniowie klas maturalnych udali się do klas lekcyjnych, aby pożegnać się ze swoimi wychowawcami i podziękować im za lata pracy i troskliwej opieki.

autor i fot.: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
aassssd
aassssd
2 lata temu

dobry jest żygolak.

xyz
xyz
2 lata temu

a w Mławie która to była godzina????

Zyx
Zyx
2 lata temu
Reply to  xyz

Wszystko wszystkim ale autor sam się prosi o takie komentarze 😀

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x