Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lirycznie i patriotycznie w Szkole Podstawowej w Zawadach


Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyło się spotkanie z Panią Heleną Grącką – mławianką, poetką, patriotką, a przede wszystkim wspaniałym człowiekiem o niezwykłej wrażliwości i empatii.


Inicjatorkami spotkania były panie: Anna Łopaczewska oraz Anna Borkowska. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – VII, dzieci z oddziału przedszkolnego, pani dyrektor Barbara Stańczak oraz nauczyciele.

Pani Helena Grącka z wykształcenia jest ekonomistką (obecnie na emeryturze), ale jej pasją jest tworzenie poezji. Z inicjatywy Pani Heleny został wydany tomik „Mława nas pozna” z utworami lokalnych poetów. Natomiast samodzielnym, autorskim zbiorkiem poetki jest książka „Polskie serce”. To zbiór wierszy patriotycznych o ojczyźnie, miłości i szacunku do drugiego człowieka oraz utwory bezpośrednio nawiązujące do losów Polaków w czasie II wojny światowej.

Spotkanie przebiegało w radosnej, twórczej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności. Pani Helena Grącka prezentowała swoje utwory z tomiku „Polskie serce”, które przeplatała gawędą o swoim życiu prywatnym, wspomnieniami, np. o ojcu – Powstańcu Warszawskim oraz o dokonaniach literackich. Miłą niespodzianką dla naszego Gościa było wykonanie jego utworów przez nasze uczennice. Pani Helena, jak podkreśla, bardzo kocha dzieci. Okazuje się, że dzieci potrafią odwzajemnić to uczucie. Dla poetki recytowali i śpiewali różne utwory. Wszyscy występujący otrzymali upominki od Pani Heleny, a na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane książki naszego Gościa. Uczniowie też chętnie zadawali pytania, na które Pani Grącka szczegółowo odpowiadała. Niektóre z nich dotyczyły czasów szkolnych pisarki. Za wprowadzenie uczestników w świat poezji i ukazanie jego piękna, Pani Helena Grącka od uczniów i wszystkich pracowników szkoły otrzymała pamiątkowe książki o tematyce historycznej.

Spotkanie z Panią Grącką byłą wspaniałą lekcją patriotyzmu, historii i wyrazem miłości do ojczyzny. Uczniowie zasłuchani w ciekawe opowieści Gościa, a potem w wiersze, uczyli się postawy patriotycznej.

Mamy nadzieję, że już niedługo, po raz kolejny, będziemy mieli zaszczyt spotkać się z Panią Heleną Grącką i jej pięknymi wierszami z najnowszego tomiku.

autor i fot.: SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Qwerty
Qwerty
2 lata temu

Czym był mierzony patriotyzm?

Helena
Helena
3 lata temu

Składam Serdeczne Podziękowanie Szkole Podstawowej w Zawadach za zaproszenie na spotkanie „Lekcja patriotyzmu”. Jestem bardzo zaszczycona, że mogłam podzielić się swoją twórczością i przekazać uczniom miłość do Ojczyzny.
Aby serca nas wszystkich przepełniła duma z bycia Polakami.
Helena Grącka

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x