Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Taką decyzję podjęli posłowie 20 lutego 2004 roku uchwalając zmianę ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.


Wybór daty na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy, właśnie  2 maja żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie Siegessäule w Berlinie, co w praktyce oznaczało zakończenie działań wojennych w Europie podczas II wojny światowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Święto to ma rozkrzewiać wiedzę o polskiej tożsamości i o symbolach narodowych.

W tym dniu warto przypomnieć sobie zasady prezentowania flagi Polski oraz barw narodowych – służy temu opracowany w MSWiA miniprzewodnik „Biało-Czerwona”:

„Biało-Czerwona”.pdf

Zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu do wywieszenia flag narodowych na swoich posesjach.

red.

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
JFK...
Gość
JFK...

Dziś rano miła niespodzianka
Dzieki codziennikowi i mnie skromnemu obywatelowi flagi na ratuszu zostały przewieszone i jest rawidłowo szkoda ze cytujac klasyka nie przygotowali sie wczesniej
Ps jest poprawione le polecam literaturę w tej sprawie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak na marginesie
Jesli wywieszamy dwie flagi
jeżeli flaga państwowa jest eksponowana w jednej linii z innymi flagami (np. samorządowymi) lub flagami innych krajów, powinna zajmować pozycję uprzywilejowaną, tj. skrajną na prawo
Źródło raport NIK
Prawa to ta gdzie nie ma slicznego zegarka. Jak sie staniena schodach tyłem do drzwi