Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rusza Mławski Budżet Obywatelski 2019 – zgłoś swoją propozycję!


Od najbliższej środy – 2 maja 2018 r. – mieszkańcy Mławy mogą zgłaszać propozycje projektów, które chcieliby, aby miasto w przyszłym roku zrealizowało w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Sprzedam Piec


Już na początku maja startujemy z kolejną edycją MBO. Od 2 do 21 dnia tego miesiąca w kancelarii Urzędu Miasta Mława można składać propozycje projektów (formularz publikujemy jako załącznik). Dzień później rozpocznie się sprawdzanie projektów pod względem formalno-prawnym, merytorycznym i finansowym. Urzędnicy mają na to miesiąc. W tym czasie – jeśli zajdzie taka konieczność – przekażą wnioskodawcom informacje dotyczące konieczności uzupełnienia braków.

25 czerwca 2018 r. na stronie internetowej www.mlawa.pl ogłosimy listę propozycji projektów zakwalifikowanych do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 roku. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie na wybrane z nich. Potrwa ono do godziny 12:00 11 lipca br. W tym czasie autorzy propozycji mogą prowadzić kampanie informacyjne, mające na celu zdobycie głosów poparcia dla swoich projektów.

Tuż po zakończeniu głosowania 11 lipca 2018 r. nastąpi przeliczenie formularzy, które mieszkańcy wrzucą do urn. Dzień później, powołane przez Burmistrza Miasta Mława grono rozpocznie sprawdzenie poprawności tych głosów. Przypominamy, że prawo głosu mają mieszkańcy Mławy, którzy ukończyli 16 lat. Każdy ma do dyspozycji jeden głos, który może oddać na jeden wybrany projekt, własnoręcznie wypełniając kartę do głosowania, którą następnie należy wrzucić do urny w holu ratusza (przy kancelarii).

Najpóźniej ostatniego dnia lipca wyniki Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 roku zostaną podane do publicznej wiadomości. Wybrany projekt będzie zarekomendowany przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego do ujęcia przez Radę 30Miasta Mława w budżecie na 2019 rok.

W puli MBO, podobnie jak w latach poprzednich, jest 300 000 zł. Realizacja proponowanych projektów nie może być bardziej kosztowna, niż zakładana. Wnioskodawców prosimy o zwrócenie uwagi na to, aby proponowane działania należały do zadań własnych gminy. Nieruchomość, na której mają być realizowane powinna stanowić własność Miasta Mława, a sam projekt powinien spełniać kryterium ogólnodostępności.

Więcej informacji i szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego są zapisane w regulaminie.

Formularz propozycji.pdf

Regulamin MBO.pdf

źródło: UM Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Mamy nadwyżki budżetowe, drukujemy wielomilionowe obligacje, a kwota na projekty obywatelskie nadal skandalicznie niska

jaja
jaja
2 lata temu

Dwa projekty z poprzednich edycji jeszcze nie zostały do końca zrealizowane a tu już kolejna edycja startuje. Takie cuda tylko w Mławie 😀

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  jaja

Ten z ubiegłego roku to nawet jeszcze w lesie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x