Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie dokumentacja na budowę nowego pomostu, ale czy pomost kiedykolwiek powstanie?


Do 35 tys. zł zaplanowanych na rozbiórkę pomostu dołożono kolejnych 30 tys. na sporządzenie projektu budowy nowego pomostu. Tyle tylko, że sam burmistrz Kowalewski ma wątpliwości czy budować nowy, który według szacunku może kosztować 400 – 500 tys. zł.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dyskusja o tym jakie działania podjąć w sprawie pomostu nad Zalewem Ruda potoczyła się podczas kwietniowych obrad rady miasta.  Nie było wątpliwości co do tego, że należy istniejący, uszkodzony pomost rozebrać. Na to pierwotnie zapisano w budżecie kwotę 35 tys. zł. W trakcie sesji radni otrzymali poprawkę do uchwały budżetowej, w której burmistrz zaproponował zwiększenie tej kwoty do 65 tys. zł. Różnica ma być przeznaczona na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowego pomostu, w której znajdzie się m.in. kosztorys jego budowy, który według burmistrza może sięgać kwoty 400 – 500 tys. zł. Co do ewentualnej budowy nowego pomostu burmistrz Kowalewski wyrażał się bardzo powściągliwie. Zwracał uwagę, że to nie tylko wysoki koszt budowy, ale również coroczne koszty utrzymania, a pomost często był niszczony.

– Proszę jednak pamiętać, że to nie jest tylko wybudowanie, ale też potem musimy się liczyć z kosztownymi remontami. A bardzo często zdarzało się, że pomost był niszczony, były wrzucane toj – toje do zbiornika, wjeżdżały samochody, był palony, wiele takich przypadków było w trakcie każdego sezonu. Ja namawiam żebyśmy nie przeznaczali dużych pieniędzy na ten cel, ponieważ potrzeb inwestycyjnych mamy bardzo wiele – mówił burmistrz Kowalewski.

Innym problemem, na który zwróciła uwagę radna Joanna Tańska jest to, że miasto w takim przypadku inwestować będzie na terenie nie leżącym w granicach miasta.

W związku z tą kwestią burmistrz Kowalewski poinformował, że będzie podpisywana nowa umowa pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, które w imieniu Skarbu Państwa zarządza terenami pod ciekami wodnymi a MOSiR-em, która obecnie jest uzgadniana. W sprawie partycypacji w kosztach rozbiórki starego i budowy nowego pomostu miasto zwróciło się też do wójtów Lipowca Kościelnego i Iłowa i czeka teraz na ich oficjalne stanowisko.

– Zapoznajmy się ze stanowiskiem samorządów. Wspólnie musimy sobie odpowiedzieć na to czy chcemy, a jeśli tak, to jakie pieniądze możemy przeznaczyć na ten cel – zakończył burmistrz Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Tyle piszecie o zalewie Ruda , że dziś przy pięknej słonecznej pogodzie postanowiłem to miejsce odwiedzić, i muszę powiedzieć że nic nie stracił ze swego uroku chociaż z placu zabaw dla dzieci zostały tylko boczne słupki a gdzie bujaczki i piaskownica /o jej kiedy to było?/. Co do pomostu, owszem najbardziej zniszczone są przęsła środkowe od strony zalewu, natomiast boczne, nie są tak zniszczone jak informował Jankowski, i uważam że nie powinno się tych bocznych przęseł rozbierać, co najwyżej wzmocnić ale najlepiej rozwalić całość A CO. Jednocześnie zaobserwowałem, że jest tam potrzebna interwencja przynajmniej raz na tydzień mławskiej Policji, która przy okazji mogła by wlepić np. dzisiaj ze 20 mandatów po 500zł , kierowcom dla których znaki zakazu wjazdu nic nie znaczą, jak by mogli to by wjechali, wprost do zalewu. No ale aby tak się stało trzeba po prostu trochę chęci, aby tych mławskich małolatów nauczyć przestrzegania znaków, skoro może matka z 4 dzieci zostawić auto na parkingu i dojść nad sam brzeg zalewu, to nic nie stoi na przeszkodzie aby ci pozostali kierowcy dowiedzieli się od Policji po zapłaceniu mandatu, że samochód zostawia się na parkingu, z którego tylko krok, aby kocyk rozłożyć na trawce i być nad wodą. A WIĘC SZANOWNA POLICJO !!! I PANIE JANKOWSKI !!!!—do roboty, potrzeba tak nie wiele aby wreszcie porządek był nad zalewem.

Kris 89
Kris 89
3 lata temu

Ja powiem tak mam 29 lat nad zalewem ruda uczyłem się pływać skakać itp. A dziś pan burmistrz mówi nam ,że nie będzie mola bo nie ma pieniędzy tylko oglada sie na sąsiednie gminy a pan Jankowski skoro nie potrafi nadzorować i walczyć o poprawę warunków w miejscach nad który mi trzyma piecze niech wróci dozorować pracowników na hali do niczego innego się nie nadaje. Panie burmistrzu czas się pożegnać

Marek Z. Mławiak
Marek Z. Mławiak
3 lata temu

Całe szczęście że wkrótce wybory.. to już najwyższy czas żeby Pan Kowalewski ustąpił miejsca komuś kto w końcu zadba o interes Mławy i mławiakow..

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Ruda nie leży w granicach Mławy, jak sie nie dołożą gminy Lipowiec i Iłowo , w których granicach leży , to ja bym nie robił. Mława i tak to wszystko utrzymuje – ratownicy , sprzątanie sprzęt itd.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Dla takiego gosciuwy jak ty ktory patrzy na czubek wlasnego nosa, to do kopania wystarczo glinianki na Warszawskiej po dawnej cegielni

Piotr
Piotr
3 lata temu

Może na radzie miasta stały buteleczki z colą? Pijany? Czy co?! Potrzeb inwestycyjnych bardzo wiele i nie wydawać pieniędzy. To PO KIGO CH..A (że już tak powiem za przeproszeniem Szanownych Czytelników) kolejne tysiące w mławskie projekto-koncepcje (bo to już tradycja) ??? Jak będziemy budować nowy, to się wtedy zrobi. Takie pier….nie kotka za pomocą młotka. Przepraszam, ale krew człowieka zalewa jak się tego słucha. Niech ten Pan rozstawi parasol na rynku i ulotki wyborcze rozdaje, a nie frana pali i lipę sieje. Za publiczne pieniądze wymyślił sobie że rzuci kolejny ochłap projekt. Pomostu już nie ma i tyle w temacie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Piotr

Widocznie Pan Burmistrz ma znajomego projektanta, ktory zgarnia kase, za projekty, nie wazne czy bedo realizowane, wazne ze kasa bedzie sie zgadzac. Post Panie Piotrze, bardzo ostry, ale ocena pracy Burmistrza i Rady nad wyraz prawidlowa, i dlatego nadchodzi czas, aby tych nieudacznikow, zwolnic z nic nie robienia, naprWde czas na zmiany w Mlawie, aby do reszty nie zadluzyli miasta, na swoje zachcianki. Czas skonczyc im te wycieczki, i bankietowe spotkania, za co my wszyscy podatnicy placimy.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Kolejne projekty, analizy i wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto… 😉

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Te bzdury plecione przez burmistrza to wszystko jest socjotechniką. Teraz projekt (burmistrz z projektów słynie, zwłaszcza z tych lądujących w niszczarkach urzędu).
Burmistrz pyta wójtów, a potem tuż przed wyborami stwierdzi, że zrobi to sam za nasze pieniądze, bo on przecież wsłuchuje się w głosy swoich mieszkańców i dba o ich komfort, wypoczynek i tym podobne dyrdymały. Przecież te grube miliony nowych obligacji chybva trzeba na coś wydać, a taki pomost na Rudzie to będzie takie pogłaskanie wyborców, i część z nich na pewno złapie się na ten lep.
Ja nie, panie burmistrzu!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

To nie wiarygodne żeby Burmistrz Miasta mógł pleść takie bzdurne komentarze: bo jak określić to stwierdzenie że wydamy pieniądze na dokumentację, ale ? nie wiem czy ten pomost da się zrobić. Przez lata było dobrze, nie kiedy aż za dobrze to wyglądało, ale po latach znalezli się fachowcy, kiedyś Dyr. Hali i jego zastępca, dorwali się do Władzy, dzięki nam niestety, już od paru lat rządzą ale zapomnieli o RUDZIE, gdzie większość Mławian spędzała wolne i ciepłe letnie dni, bo nie każdy ma samochód aby się udać nad jeziora. W dawnych czasach nie oglądano się na okoliczne gminy, tylko robiono porządki, bo zdawano sobie sprawę że z tego korzystają Mławianie. No cóż zgodnie z informacjami Burmistrza, pozostaje, postawić zakaz wjazdu, i kłopoty z głowy. Panie Burmistrzu nie po to Pana wybraliśmy, aby na portalach plótł Pan takie dyrdymały, ma Pan szanse zrobić molo i pomost, i czas się brać za robotę, bo 400,-tys to nie problem zwłaszcza że ma Pan nadwyżkę w kasie , a wybory za pasem, i przy takiej operatywności, biegania po imprezach aby mieć zdjęcie, mogą Panu nie wystarczyć i przy urnach mieszkańcy mogą Panu powiedzieć DO WIDZENIA!!!, BO ZA KARMIENIE NAS TAKIMI BZDURAMI TYLKO TAKA ZAPLATA SIĘ ZA LATA LANSOWANIA SIEBIE SIĘ PANU NALEŻY !!!! najwyższy czas aby przestał być Pan atrakcją Mławy, która nie znosi konkurencji, i sprzeciwu, i wprost nie znosi dialogu i wymiany poglądów—ba zawsze musi być Pana na wierzchu…

JFK..
JFK..
3 lata temu

Panie burmistrzu pelna niekonsekwencja raz pan mowi ze mamy wspaniały budrzet ba oglasza pan szumnie w radiu prasie i …tubie przepraszam przejezyczenie telewizji ze mamy nadwyżkę budżetową innym razwm ze nas nie stać wiec jak jest naprawdę ? Mi wydaje sie ze jednak tak jak mówił pan były Antczak
Wystarczy ograniczyc znedne wydatki i bedzie 50 tysi z placu zabaw podobnie z placow przy szkole zamiast szkoda pieniedzy wydanych na koncepcje ale to nie wroci ……..

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x