Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Apel „Pozwólcie żyć małemu Alfiemu Evansowi”


fot. facebook

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W akcję w obronie życia małego Alfiego Evansa, o którym mówi i pisze cały świat, włączyła się też z apelem wystosowanym do lekarzy i władz Wielkiej Brytanii  Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Płockiej. Poniżej treść apelu.

Bóg jest Panem Życia i Śmierci! Nikomu nie wolno odbierać życia drugiemu człowiekowi, zwłaszcza małemu i bezbronnemu. Apelujemy do lekarzy i stosownych władz Wielkiej Brytanii, by pozwoliły żyć małemu Alfiemu. Solidaryzujemy się z wszystkimi, którzy występują w obronie życia tego malutkiego dziecka. Nasz Apel kierujemy na ręce Ambasadora Królestwa Anglii w Warszawie.

Modlimy się za Alfiego i jego Rodziców. Wierzymy, że Alfi będzie mógł żyć i zostanie otoczony profesjonalną opieką medyczną.

„Kto jedno życie ratuje – ratuje cały świat” (Talmud).

***

Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Płockiej została powołana przez biskupa płockiego Piotra Liberę. Tworzy ją około 40 osób, przewodniczących i moderatorów ruchów i stowarzyszeń katolickich, działających w diecezji oraz księży, którzy pełnią funkcje asystentów kościelnych stowarzyszeń. Przewodniczącym rady jest ks. Andrzej Janicki, pracownik Sądu Biskupiego Płockiego. Celem działalności rady jest popieranie misji ruchów katolickich w Kościele i społeczeństwie. Jej zadaniem jest m.in. koordynacja wspólnych inicjatyw.

Apel w obronie życia Alfiego Evansa członkowie rady podpisali podczas spotkania w Opactwie Pobenedyktyńskim 26 kwietnia 2018 r.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiki
Wiki
3 lata temu

„Nic nie boli tak jak życie” Spoczywaj w pokoju dzieciaku. Może gdzieś tam znajdziesz prawdziwe człowieczeństwo…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Jedyne słowa które warto zacytować z tego apelu BÓG JEST PANEM ŻYCIA I ŚMIERCI–i to jest szczera prawda–dziś w nocy mały ALFIE EWANS ZMARŁ….

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pana Boga bym w to nie mieszała. To rozgrywki koncernów farmaceutycznych. Gruba sprawa. Tylko tym razem chyba im się to nie opyliło

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x