Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zatańczmy razem poloneza podczas święta Konstytucji 3 Maja


Dziekan Dekanatu Mławskiego oraz Burmistrz Miasta Mława serdecznie zapraszają na uroczystości patriotyczno – religijne Święta Konstytucji w dniu 3 maja 2018 r. (czwartek).

Sprzedam Piec


 W programie:

 godz. 10.30 – Msza Św. w Parafii Matki Bożej Królowej Polski

  1. godz. 11.30 – Uroczysty przemarsz pod Dąb Niepodległości w Parku Miejskim
  2. godz. 12.00
  • Przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości
  • Przemówienie Burmistrza Miasta Mława
  • Złożenie kwiatów pod Głazem „Niepodległości”
  • Wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej
  • Wspólny polonez mieszkańców Mławy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

 godz. 17.00 – koncert na Estradzie w Parku miejskim – zespół PROJECT

 Poczty sztandarowe prosimy o zebranie się o godz. 10.15 przed wejściem do Kościoła.

Delegacje składające kwiaty proszone są o przygotowanie wizytówek z nazwą instytucji, stowarzyszenia oraz przekazanie prowadzącemu podczas uroczystości.

Polonez dla „Niepodległej”

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno – religijnych Święta Konstytucji, w czwartek  3 maja około godz. 12.30 serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników uroczystości do zatańczenia wspólnego poloneza.

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Zostało umieszczone w harmonogramie inicjatyw związanych z mławskimi obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zgromadzeni uczestnicy ruszą  krokiem poloneza alejami parkowymi za parami uczniów przygotowanymi przez nauczycieli Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” i  Zespołu Szkół nr 4  oraz grupy seniorów z Miejskiego Domu Kultury.

Polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy. Pierwowzorem poloneza był taniec pieszy pochodzenia ludowego, tańczony najpierw wśród ludu, znany w swym pierwowzorze – chmielowym, „chodzony” z drugiej połowy XVI i początku XVII wieku, z czasem przyjął się na dworach magnackich. Na dworach królów polskich polonez stanowił element ceremoniału dworskiego. Tańczony był na rozpoczęcie balów, również obecnie rozpoczyna niektóre imprezy, dla podkreślenia ich uroczystego charakteru.

Zatańczmy razem polski taniec narodowy podczas uroczystości Święta Konstytucji z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: Organizator

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x