Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sąd Najwyższy uchylił wyrok w sprawie pochodzącego z Mławy komornika Sebastiana Sz.


Pochodzący z Mławy a prowadzący kancelarię komorniczą w Działdowie Sebastian Sz. został zwolniony z aresztu. Skuteczna okazała się kasacja od skazującego wyroku Sądu Okręgowego w Olsztynie złożona przez obrońcę oskarżonego do Sądu Najwyższego. Sprawa ponownie trafi do rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Sprzedam Piec


Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 16 kwietnia br. kasacji wniesionej przez obrońcę Sebastiana Sz. od wyroku Sądu Okręgowego w Olsztynie z 18 kwietnia 2017 r., uchylił zaskarżony wyrok i sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Olsztynie do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym. Nie zostało jeszcze sporządzone pisemne uzasadnienie wyroku.

Przypomnijmy tę  historię:

Komornik Sebastian Sz. został skazany 2 sierpnia 2016 roku przez Sąd Rejonowy w Nidzicy na  2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, 10 tysięcy złotych grzywny, 5-letni zakaz wykonywania zawodu i obowiązek naprawienia szkody na rzecz poszkodowanego w wysokości 190,7 tys. złotych. Poszkodowanym był właściciel zakładu samochodowego w Nidzicy, wobec którego wszczęte zostało postępowanie egzekucyjne. Współpracujący z komornikiem biegły wycenił majątek przedsiębiorcy początkowo na 400 tys. zł, a następnie obniżył tę kwotę do 109 tys. Według przedsiębiorcy jego wartość wynosiła ok. 2 mln zł. Komornik sprzedał zajęty majątek „z wolnej ręki”, mimo, że kodeks postępowania cywilnego wymagał przeprowadzenia publicznej licytacji. Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał wyrok sądu I instancji, a były komornik został w czerwcu 2017 r. doprowadzony przez mławską policję do aresztu w Działdowie.

Były komornik był już raz prawomocnie skazany w podobnej sprawie w 2014 r.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bajlo
bajlo
2 lata temu

recydywa !!!, kasacja , ponowne rozpatrzenie moze uniewinnienie i odszkodowanie jeszcze !!!, kpina polskie sady !!!

zdziwiony
zdziwiony
2 lata temu

Taka szumowina powinna odsiedzieć z 8 – 10 lat. Zniszczył, człowieka i to zapewne nie jednego. 10 miesięcy i wolność to kpina. Za mniejsze przewinienia ludzie więcej odsiadywali

Ktos
Ktos
2 lata temu
Reply to  zdziwiony

Kara musi być. Ludzie cię ukarJa

jarek
jarek
2 lata temu
Reply to  zdziwiony

to nie człowiek to gnida

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x