Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Będzie pierwsze w Mławie ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych?


Z wnioskiem o wprowadzenie ograniczenia sprzedaży w godzinach nocnych napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży do rady miasta zwrócili się członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Padlewskiego 22. Skarżą się na uciążliwości i nocne hałasy klientów sklepu prowadzącego całodobową sprzedaż alkoholu.

To nie pierwsze pismo członków Wspólnoty Mieszkaniowej z Padlewskiego w  tej sprawie. Na wspomniane powyżej uciążliwości skarżyli się władzom miasta wielokrotnie, m.in., wnioskując o nieudzielenie ponownej koncesji na sprzedaż alkoholu dla właściciela tegoż sklepu.

Na razie nie wiadomo czy i w jakim trybie będzie procedować ten wniosek rada miasta.

– Ja skierowałem to pismo do pana burmistrza, gdyż ewentualne podjęcie takiej uchwały związane jest z wieloma konsekwencjami natury formalno – prawnej jak też merytorycznej i przed przedłożeniem ewentualnego projektu wysokiej radzie takie różne wątpliwości powinny być rozstrzygnięte, żeby wysoka rada miała materiał poglądowy w tej sprawie – zapowiedział Leszek Ośliźlok, przewodniczący rady miasta.

Możliwości wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu na terenie gmin dała samorządom wprowadzona na początku marca 2018 roku nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Rada gminy w drodze uchwały może m.in. ograniczyć na terenie gminy lub jej części sprzedaż alkoholu w godzinach 22 – 6.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ