Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

U sąsiadów. O krok od tragedii. Przewróciło się 18- metrowe rusztowanie


Dzień 25 kwietnia br. na długo zostanie w pamięci mieszkańców bloku nr 37 przy ul. Wolności w Płońsku. Około godziny 18.30 dyżurny płońskiej Policji otrzymał zgłoszenie na numer alarmowy od n/n mężczyzny, że rusztowanie przy tym bloku odchyliło się od ściany.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dyżurny natychmiast skierował w to miejsce patrol policji, który był najbliżej. Policjanci zaledwie po kilku minutach byli już na miejscu i potwierdzili ten fakt dyżurnemu informując go, że rusztowanie przy czteropiętrowym bloku odchylone jest od góry ok. 2 metrów i jest niestabilne. Policjanci na miejscu widząc istniejące zagrożenie dla życia i zdrowia ewentualnych przechodniów natychmiast przystąpili do zabezpieczania zagrożonego terenu. Teren wygrodzili taśmą uniemożliwiająca wejście na ten teren osobom postronnym. W chwili gdy zakończyli wygradzanie terenu, rusztowanie o wymiarach 18 metrów na ok. 16, przewróciło się.

Policjanci będący na miejscu wykazali się wielkim profesjonalizmem podejmując natychmiast takie czynności. To dzięki szybkiej interwencji, nikt z potencjalnych przechodniów nie ucierpiał. Policjanci zabezpieczali teren do chwili przybycia innych służb. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Na miejscu był także Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciel firmy z terenu pow. ciechanowskiego, która prowadziła prace remontowe. Przyczyny przewrócenia się rusztowania bada nadzór budowlany i KPP w Płońsku.

źródło: KPP w Płońsku
podinsp. Grzegorz Osiński

liło

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gdd
Gdd
3 lata temu

Drzewo uratowało te rusztowania He miej szkody

Geniek
Geniek
3 lata temu

To jakiś analfabeta pisał?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x