Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Sposób na stres przez małe „s”. Warsztaty psychologiczne w Ekonomiku


Przez ostatnich kilka tygodni w Zespole Szkół nr 4 w Mławie odbywały się warsztaty psychologiczne „stres przez małe ‚s”. Zajęcia poprowadziła Pani psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Mławie – Urszula Sumeradzka.Warsztaty były skierowane do uczniów klas maturalnych, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości i miały na celu zdobycie wiedzy na temat tego, jak rozplanowywać naukę przed egzaminem, jak się koncentrować, jakie czynności wykonać, by zniwelować poziom stresu. Uczniowie poznali sposoby i narzędzia, które umożliwiają opanowanie trudnych emocji i obniżenie napięcia. Warsztaty dawały możliwość nauki opanowywania stresu przedegzaminacyjnego i poradzenia sobie z organizacją czasu i rozplanowania materiału do nauki.

Młodzież klas maturalnych tej szkoły uczyła się, jak sprawić aby poziom stresu był na optymalnym poziomie i miał rolę motywującą a nie obezwładniającą. Otrzymali też kilka kluczowych rad, jak walczyć ze stresem przed ważnym egzaminem. Oto kilka z nich:
1. Ucz się systematycznie 🙂
2. Unikaj porównań z i nnymi.
3. Zdrowo odżywiaj się.
4. Pij dużo wody.
5. Wysypiaj się.
6. Ćwicz regularnie, uprawiaj sport.
7. Zrezygnuj ze złych nawyków.
8. Znajdź czas na relaks i na zabawę.
9. Postaw sobie realistyczne cele.
10. Zrealizuj je! 🙂

A teraz powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym!

Źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500