Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sposób na stres przez małe „s”. Warsztaty psychologiczne w Ekonomiku


Przez ostatnich kilka tygodni w Zespole Szkół nr 4 w Mławie odbywały się warsztaty psychologiczne „stres przez małe ‚s”. Zajęcia poprowadziła Pani psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Mławie – Urszula Sumeradzka.


Warsztaty były skierowane do uczniów klas maturalnych, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości i miały na celu zdobycie wiedzy na temat tego, jak rozplanowywać naukę przed egzaminem, jak się koncentrować, jakie czynności wykonać, by zniwelować poziom stresu. Uczniowie poznali sposoby i narzędzia, które umożliwiają opanowanie trudnych emocji i obniżenie napięcia. Warsztaty dawały możliwość nauki opanowywania stresu przedegzaminacyjnego i poradzenia sobie z organizacją czasu i rozplanowania materiału do nauki.

Młodzież klas maturalnych tej szkoły uczyła się, jak sprawić aby poziom stresu był na optymalnym poziomie i miał rolę motywującą a nie obezwładniającą. Otrzymali też kilka kluczowych rad, jak walczyć ze stresem przed ważnym egzaminem. Oto kilka z nich:
1. Ucz się systematycznie 🙂
2. Unikaj porównań z i nnymi.
3. Zdrowo odżywiaj się.
4. Pij dużo wody.
5. Wysypiaj się.
6. Ćwicz regularnie, uprawiaj sport.
7. Zrezygnuj ze złych nawyków.
8. Znajdź czas na relaks i na zabawę.
9. Postaw sobie realistyczne cele.
10. Zrealizuj je! 🙂

A teraz powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym!

Źródło i fot. ZS nr 4

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x