Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prawda – Miłość – Wolność – program profilaktyczny „NOE” dla uczniów klas VII


We wtorek 24 kwietnia 2018 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w programie profilaktycznym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomanii. Realizatorem programu był Ośrodek Profilaktyki i uzależnień z Płocka.

Sprzedam Piec


Celem zajęć było przekształcenie nieprawidłowych przekonań normatywnych panujących wśród młodzieży. Zajęcia  motywowały do podejmowania osobistych postanowień o zaniechaniu danego działania oraz ukazywały sprzeczności między cenionymi wartościami a zachowaniami alkoholowymi. Prowadzącym  zależało na pogłębieniu wiedzy młodych ludzi na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość. Program składał się z trzech części: Część I – PRAWDA –uświadomił młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, poinformował o szczegółach i skutkach uzależnienia. Część II – MIŁOŚĆ – akcentował wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi. Część III – WOLNOŚĆ – rozwijał umiejętność odmawiania, asertywności, zachęcał do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień. Istotnym elementem programu było świadectwo osoby uzależnionej i współuzależnionej. Uczniowie uczestniczyli w scenkach, odgrywali wskazane przez prowadzących role, wypowiadali się spontanicznie na ważne tematy związane z problemami alkoholowymi.

Źródło i fot.: SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x